Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-04-13 15:57:14

Tiriamas vandens užteršimo atvejis MarijampolėjeVALSTYBINĖ MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBA
Jurgita Savickaitė,
vyriausioji patarėja, atstovė spaudai
Tel.: (8 5) 249 1614, mob. tel. 8 612 57988
http://www.vmvt.lt;
jurgita.savickaitė@vmvt.lt  

Pranešimas spaudai

2018 m. balandžio 13 d.

Tiriamas vandens užteršimo atvejis Marijampolėje

Marijampolės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai informavo, kad miesto gyventojams UAB „Sūduvos vandenys" tiekiamame geriamajame vandenyje pastebėta bestuburių lervų. Dėl susidariusios situacijos Marijampolės savivaldybėje skubiai sušauktas visų institucijų pareigūnų posėdis, kuriame dalyvavo VMVT ir Marijampolės VMVT atstovai, numatytas veiksmų planas situacijai spręsti.
Mėginiai pateikti ištirti Nacionaliniam maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutui (NMVRVI). Remdamasis laboratorinių tyrimų rezultatais NMVRVI informavo, kad geriamajame vandenyje rastos bestuburių lervos nekelia pavojaus žmonių sveikatai, tačiau jų buvimas yra nepriimtinas ir neestetiškas. Vandens tyrimai tęsiami.
UAB „Sūduvos vandenys" vykdo viešai tiekiamo vandens tinklų valymą - plauna vandentiekio tinklus ir chloru dezinfekuoja vandenį.
VMVT specialistai rekomenduoja Marijampolės miesto gyventojams, kuriems vandenį tiekia UAB „Sūduvos vandenys", vartoti jį tik virintą, iki atskiro Marijampolės savivaldybės pranešimo.

 
 
Bendrinti