Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-04-16 11:19:13

Teismas apie VTEK sprendimą: teisinė atsakomybė saugo profesijos prestižą
2018-04-16
Teismas apie VTEK sprendimą: teisinė atsakomybė saugo profesijos prestižą
Pažeisdami viešųjų ir privačių interesų derinimui keliamus reikalavimus, valstybės tarnautojai pažeidžia ir savo profesinę etiką. O teisinės atsakomybės nustatymas už profesinės etikos pažeidimą turėtų užtikrinti profesionalumą vykdant tarnybines funkcijas, saugoti profesijos prestižą. Jei taikoma teisinė atsakomybė, vadinasi valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens profesinių pareigų atlikimas yra nesuderinamas su profesijos prestižu. Tokios pozicijos laikėsi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), palikęs neskundžiamai galioti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) konstatuotą pažeidimą.  
2016 m. birželį VTEK pripažino Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus vyriausiąją specialistę Mariją Mičiūnienę pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą (VPIDVTĮ). Tarnautoja nenusišalino ir pasirašė dokumentus, susijusius su nacionalinės vizos bei leidimo laikinai gyventi Lietuvoje gavimu savo sutuoktiniui. Ji taip pat laiku nenurodė duomenų apie šį asmenį savo privačių interesų deklaracijoje.
Pritarusi VTEK sprendimui, LVAT pabrėžė, kad esminės reikšmės šiuo atveju neturi motyvai, esą tarnautoja nedalyvavo galutinio sprendimo priėmime, o tik pasirašydavo lydraščius, kuriais spręstas dokumentų persiuntimas kompetentingai institucijai. LVAT taip pat akcentavo, jog, pažeisdama VPIDVTĮ, M.Mičiūnienė pažeidė ir savo profesinę etiką.
Interesų konfliktas galimas bet kurioje klausimo rengimo, svarstymo bei priėmimo stadijoje, o nusišalinimas yra kiekvieno valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens asmeninė pareiga. Ją būtina išreikšti aktyviais ir aiškiais veiksmais.
Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, priimdami sprendimus, pirmenybę turi teikti viešiesiems interesams, išlikti nešališki, bei neleisti valstybinėje tarnyboje rastis bei plisti korupcijai. Nešališkai atliekant tarnybines pareigas taip pat užtikrinamas konstitucinis asmenų lygybės principas.

VTEK informacija
 
 
Bendrinti