Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-04-16 13:20:19

Seimo narė A. Bilotaitė: „Privilegijos politikams „Žalgirio" klinikoje sudomino Antikorupcijos komisiją ir STT"


2018 m. balandžio 16 d. pranešimas žiniasklaidai
Seimo narės A. Bilotaitės pranešimas:
 „Privilegijos politikams „Žalgirio" klinikoje sudomino Antikorupcijos komisiją ir STT"

Seimo Antikorupcijos komisijos Sveikatos reikalų darbo grupėje buvo nagrinėtas politikų privilegijų sveikatos priežiūros įstaigose klausimas. Remdamasi gautais pranešimais ir dokumentais, Antikorupcijos komisija kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą prašydama pradėti tyrimą.
Pasak Seimo narės Agnės Bilotaitės, politikų akiratyje atsidūrė VšĮ Vilniaus universiteto „Žalgirio" klinika ir jos vadovybė. Gydymo įstaigoje galimai buvo organizuojami „atsidėkojimai" politikams už palankius sprendimus klinikai ir klinikos vadovės Alinos Pūrienės sutuoktinio privačiai odontologijos paslaugas teikiančiai įstaigai.
„Tiek mane, tiek mano kolegas pasiekė dokumentai, kurie atskleidžia įdomias grandinėles ir sąsajas su politikais ir įvairiomis institucijomis. Pasirodo, už dantų gydymą, implantus ir kitas sveikatos priežiūros paslaugas, už kurias net nėra ligonių kasų kompensuojama, galimai gaunamos įvairios paslaugėlės iš politikų ir kitų institucijų, - teigia A. Bilotaitė. - Pavyzdžiui, niekam neužkliūna, kad sutuoktinio įstaigoje pati profesorė vykdo kažkokius mokymus „Žalgirio" klinikos darbuotojams, nors pati yra jų vadovė „Žalgirio" klinikoje. Privati odontologijos klinika dirbo neturėdama licencijos, gydytojai „Žalgirio" klinikoje galimai verčiami klastoti asmenų sveikatos duomenis, įrašant tai į korteles, kad būtų įrašomos kitos diagnozės, taip siekiant gauti daugiau pinigų. Štai toks veiklos margumynas".
Politikė pripažino, kad aptariant privilegijų teikimo „Žalgirio" klinikoje klausimą su kolegomis, normali praktika būtų kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją. Tačiau šiuo atveju tai neįprasta situacija - sveikatos priežiūros paslaugas sveikatos apsaugos ministrui A. Pūrienė teikė savo sutuoktinio įstaigoje. Tiesa, ar ministras už gautas paslaugas atsiskaitė, ar jas gavo su „didele" nuolaida, turėtų atskleisti tyrimas.
„Panašu, kad be konkretaus „Žalgirio" klinikos atvejo, kurį tikiu tinkamai ištirs Specialiųjų tyrimų tarnyba, buvo atskleista viena sisteminė bėda. Medicinos dokumentai dažnai yra keičiami  siekiant labai įvairių naudų - tiek naudos pačiai įstaigai tikintis geresnio apmokėjimo, tiek siekiant nepagrįstai didinti medicinos kompanijų apyvartas, už ką jos vėliau atsilygina asmeniškai gydytojams, tiek ir iš įvairių, kartais gal net ir pateisinamų asmeninių situacijų, siekiant geresnės naudos ir pacientams, - pasakojo Seimo narė. - Akivaizdu, kad politiniu lygiu šios problemos net nėra diskutuojamos. Parlamentinės kontrolės ir yra toks tikslas - kelti šias problemas ir versti pradėti jas spręsti, versti įtraukti šias sistemines bėdas į ministerijos darbotvarkes".

Kontaktams:
Seimo TS-LKD frakcijos narė
Agnė Bilotaitė
Tel. (8 5) 239 6629, el. p. agne.bilotaite@lrs.lt

 
 
Bendrinti