Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-04-17 11:00:11

Žinomi žmonės bėgs „Už Jūsų ir Mūsų Laisvę“

 

 

Pranešimas spaudai

Vilnius, 2018 m. balandžio 17 d.

 

 

Lenktynininkas Benediktas Vanagas, krepšinio specialistas Tomas Pačėsas, Seimo narys Paulius Saudargas, ambasadorius Vygaudas Ušackas, buvęs energetikos ministras Jaroslawas Niewierowičius, kartu su Nemenčinės gyventojais, garbiais svečiais iš Lenkijos – Supraslės miesto meru Radoslawu Dobrowolskiu, Supraslės sporto mokyklos treneriais ir auklėtiniais balandžio 22 d. dalyvaus simboliniame 25 km bėgime nuo Nemenčinės iki Vilniaus centro „Už Jūsų ir Mūsų Laisvę“.

 

Žinomi žmonės kartu su bendruomene taip paminės Lietuvos ir Lenkijos valstybių atkūrimo šimtmečius bei Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-osios Konstituciją.

 

Tris Dakaro lenktynių išbandymus kartu su šturmanu lenku Sebastianu Rozwadowskiu Vyčiu puoštame „Toyota“ visureigyje atlaikęs B.Vanagas sako, kad šis bėgimas – tai ne tik pagarba bendrai dviejų šalių istorijai, bet ir simbolinis priminimas apie Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo svarbą.

 

„Tai, ką gali Lietuvos ir Lenkijos solidarumo jėga, iliustruota Žalgirio mūšio epochoje. Tai, ką geba mūsų susitelkimas, politinė mintis ir atvirumas modernioms idėjoms, įrašyta pirmojoje rašytinėje Europoje – Gegužės 3-osios Konstitucijoje. Pagaliau mūsų visuomenės ištakos – tolerantiškos, daugiatautės ir multikultūrinės sąjungos – slypi Abiejų Tautų Respublikoje, kurią Popiežius Jonas Paulius II-asis yra palyginęs su šiomis idėjomis grįsta Europos Sąjungos vienybe. Tačiau dar svarbiau, kad mūsų istoriniai praradimai niekad neužgniaužė laisvės ir teisingumo siekio. Lietuvių ir lenkų sukilimų mūšiuose 1831 m. ir 1863 m. gimė šūkis: „Už jūsų ir mūsų laisvę“, XX a. atgimęs remiant vieni kitų kovą už visų laisvę, nepriklausomybę ir demokratiją. Šiandien, praėjus 100 metų po nepriklausomybės atgavimo jis ir vėl tapo labai aktualus“, - sako kartu su sūnumi bėgime dalyvausiantis vienas jo organizatorių ambasadorius V. Ušackas.

 

Simbolinis estafetinis bėgimas, prasidės sekmadienį, balandžio 22 d., 11.30 val., iš karto po mišių Nemenčinės Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčioje. Bėgimo metu dalyviai poromis bėgs po du kilometrus, nešdami Lietuvos, Lenkijos ir Europos Sąjungos vėliavas.

 

Estafetės maršrutas tęsis iki Vilniaus centro, o paskutinius jos kilometrus Gedimino prospektu nuo Katedros aikštės iki Lietuvos Respublikos Seimo kartu įveiks visi 50 simbolinio bėgimo dalyvių. Nepriklausomybės aikštėje bėgikus pasveikins Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

 

Renginį organizuoja Vilniaus rajono Sporto, Turizmo ir Kultūros bendrija (Nemenčinės bendruomenė) ir ilgametis Nemenčinės seniūnas Mieczysław Borusewicz. Bėgimo partneriai – Jerzy Giedroyc dialogo ir bendradarbiavimo forumas.

 

Aistė Jankūnaitė

UAB „KPMS ir partneriai“

Sėlių g. 8, LT-08124 Vilnius

Tel. +370 5262 4214,

Mob. +370 6145 5468

www.kpms.lt

 
 
Bendrinti