Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-04-26 15:37:53

Išvargintai širdžiai reikia pagalbos

Pavasarį visi norime būti sveiki ir energingi, bet ilgas šaltasis metų laikas nuvargina organizmą. Dažnas dėl jaučiamo nuovargio, padažnėjusio pulso ar net širdies aritmijos kaltina orus, tačiau iš tiesų šie požymiai gali liudyti – savijauta suprastėjo, nes sutriko elektrolitų pusiausvyra, užtikrinanti tolygią širdies veiklą, reguliuojanti nervų ir raumenų funkcijas, palaikanti šarmų ir rūgščių balansą. Laiku susirūpinus mikroelementų trūkumu, galima užbėgti už akių širdies ir kraujagyslių ligoms, kurios išlieka dažniausia mirties priežastimi visame pasaulyje.

Faktai: elektrolitų disbalansas susidaro, kai trūksta kurio nors iš mikroelementų – kalio, magnio ar kurių kitų. Jie savyje laiko elektros krūvį, kuris padeda tinkamai perduoti impulsus raumens audiniams. Kai šių elektrolitų kiekis sumažėja, nerviniai impulsai tampa netolygūs ir taip sukelia širdies aritmiją, t. y. nereguliarius dūžius. Šis sutrikimas ne tik mažina širdies pajėgumą, bet ir didina staigių širdies darbo sutrikimų riziką.

Dažniausiai organizme pradeda trūkti elektrolitų dėl nesubalansuotos mitybos. Itin kenkia drastiškos dietos, greitas maistas ir daug cukraus turintys gaivieji gėrimai, kava ir alkoholio vartojimas. Taip pat sportuojant ir gausiai prakaituojant mikroelementų netenkama su skysčiais.

Tyrimai rodo, kad moterims magnio ir kalio reikia daugiau tam tikrais gyvenimo laikotarpiais – per menstruacijas, nėštumo metu ir žindant kūdikį, vartojant kontraceptinius preparatus, menopauzės ar pomenopauzės laikotarpiu padidėja magnio poreikis organizme.

Verta žinoti:

Kalio trūkumo sukeliami simptomai:

Magnio trūkumo sukeliami simptomai:

Svarbu: Norint palaikyti tinkamą elektrolitų pusiausvyrą, reikėtų atsisakyti žalingų įpročių, racioną papildyti vaisiais ir daržovėmis, riešutais bei grūdais. Rekomenduojama valgyti tamsiai žalios spalvos daržovių – špinatų, pastarnokų, artišokų, taip pat pupelių ir avinžirnių. Kasdienį mityba retai būna tinkamai subalansuota, todėl svarbu vartoti visaverčius maisto papildus. Organizmui labai naudingas mineralų kompleksas, kuriame yra kalio ir magnio aspartato. Klinikiniais tyrimais nustatyta, kad magnio ir kalio aspartatas širdies raumenyje skatina medžiagų apykaitą, todėl ląstelės geriau pasisavina deguonį, sintetina daugiau fosforo junginių. Kalio ir magnio aspartatas ne tik padeda esant magnio ir kalio trūkumui, esant nepakankamam jų suvartojimui ar padidėjusiam netekimui, tačiau kartu mažina kraujospūdį ir širdies aritmiją.

 

 
 
Bendrinti