Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-05-11 09:49:38

Lietuvos diplomatai ir mokslo bendruomenė juda glaudesnės partnerystės link

                      Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

                      Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

 

 

J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius

Tel. 870 6 52534, 870 6 52414; el. p. media@urm.lt

                     

2018-05-11

 

Pranešimas spaudai

 

Gegužės 10 dieną Lietuvos diplomatai, ekonomikos srityje dirbantys specialieji atašė ir mokslo bendruomenės atstovai diskusijoje „Glaudesnės mokslo ir diplomatijos partnerystės link" aptarė bendradarbiavimo galimybes.

 

„Turime puikių bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje su užsienio šalimis pavyzdžių, tačiau siekiant įtvirtinti Lietuvos, kaip inovatyvios ir pažangios šalies, įvaizdį pasaulyje, akivaizdu, kad reikalinga glaudesnė sinergija tarp mokslo ir diplomatijos”, - sveikindamas renginio dalyvius pabrėžė užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius. 

 

Renginio metu pasisakę atstovai iš Naujosios Zelandijos, Lenkijos, Airijos teigė, kad reikia išnaudoti Lietuvos mokslo potencialą bei diasporą užsienyje, kadangi „įtakinga diaspora" yra puikus kanalas mokslo ir technologijų potencialui viešinti. Mokslo bendruomenės ir diplomatijos atstovai su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi ir Varšuvos diplomatijos akademijos atstove Katarzyna Waksmundzka aptarė bendras europines iniciatyvas mokslo diplomatijos srityje.    

 

Diskusija yra Lietuvos diplomatų ir specialiųjų atašė, dirbančių ekonomikos srityje, metinės konferencijos programos dalis. Diskusiją organizavo Užsienio reikalų ministerija, Vilniaus universitetas ir Lietuvos mokslo taryba.

 

Renginio nuotraukos:

https://www.flickr.com/photos/mfa_lithuania/albums/72157668805623988ntegracijos

 

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2534

Facebook | Twitter | Flickr | Youtube

 
 
Bendrinti