Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-05-11 10:08:17

Teismas leido Henrikui Daktarui tęsti bausmės atlikimą pataisos namuose

2018-05-11

 

 

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus trijų teisėjų kolegija 2018 m. gegužės 11 d. panaikino pirmosios instancijos teismo nutartį ir tenkino nuteistojo Henriko Daktaro skundą dėl jo perkėlimo iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo (toliau - Lukiškių TI-K) į pataisos namus tęsti bausmės atlikimą.

Už padarytus nusikaltimus H. Daktarui skirta griežčiausia laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė. Nuteistasis kalėjime atliko daugiau kaip 10 metų jam paskirtos bausmės. Ši atliktos bausmės dalis laikytina pakankama bei sudaranti sąlygas įvertinti nuteistojo elgesį aktualaus reglamentavimo kontekste. Per visą bausmės atlikimo laiką H. Daktaras šiurkščių režimo reikalavimų pažeidimų nepadarė, galiojančių nuobaudų neturi, šešis kartus buvo paskatintas.

Teisėjų kolegija atkreipė dėmesį į tai, kad pastebimas nuteistojo elgesio keitimasis tik teigiama linkme, jis itin aktyviai dalyvauja įvairiose socialinės reabilitacijos programose, užsiėmimuose, prisideda prie įvairių iniciatyvų. Lukiškių TI-K Socialinės reabilitacijos skyriaus išvadoje šio asmens elgesys charakterizuojamas teigiamai, o iš Psichologinės tarnybos išvados matyti, kad nuteistojo pakartotinio smurtinio elgesio rizika šiuo metu vidutinė. Pakartotinį H. Daktaro nusikalstamumą prognozuoja kriminalinė istorija, tačiau dinamiški veiksniai, susiję su nusikalstamu gyvenimo stiliumi, kitais nuteistaisiais, taisyklių laužymu, impulsyvumu, piktnaudžiavimu alkoholiu, emociniais sunkumais šiuo metu nestebimi.

Teisėjų kolegija atsižvelgė į išskirtinai teigiamą nuteistojo charakteristiką, į Lukiškių TI-K administracijos ne kartą išsakytą nuomonę, kad nuteistąjį H. Daktarą perkėlus iš kalėjimo į pataisos namus tęsti bausmės atlikimą, toliau sėkmingai bus užtikrinami bausmės tikslai. Teismas sprendė, kad yra pagrindas pripažinti, jog savo elgesiu nuteistasis įrodė, kad laisvės atėmimo bausmės atlikimo sąlygos jam gali būti švelninamos, ir jis gali būti perkeltas iš kalėjimo į pataisos namus. Dėl to teismas tenkino Lukiškių TI-K direktoriaus teikimą dėl H. Daktaro perkėlimo iš kalėjimo į pataisos namus, o skundžiamą pirmosios instancijos teismo nutartį panaikino.

H. Daktaras, nepateisinęs jam parodyto pasitikėjimo, gali būti grąžintas iš pataisos namų į kalėjimą toliau atlikti bausmę.

Apeliacinės instancijos teismo priimta nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

 

 

 

 

 

 

 

Cituodami ar kitaip platindami šią informaciją, prašome nurodykite informacijos šaltinį

 

Lina Nemeikaitė, Vilniaus apygardos teismo pirmininkės padėjėja ryšiams su visuomene

Tel. (8 5) 268 8068, el. p. lina.nemeikaite@teismas.lt,

www.vat.lt
 
Bendrinti