Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-05-11 11:33:24

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyris

 

Cituojant Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato atstovo spaudai pranešimus, informacijos šaltinį prašome nurodyti

Skelbiant nepažeisti nekaltumo prezumpcijos principo    

 

 

 

                      Adresas: Birželio 23-sios g. 16                           Tel.  (8~5) 271 6162

LT-03602 Vilnius                                        El. paštas: vilniausvpk.vos.vrp@policija.lt

LIETUVA                                                   

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato pasitikėjimo telefonas - (8~5) 271 6050

 

 

Sulaikyta žinoma kišenvagė

 

2018-05-11

                      Sostinės kriminalinės policijos pareigūnai sulaikė vieną žinomiausių sostinės kišenvagių.

                      Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, besispecializuojantys kišenvagysčių išaiškinimu ir užkardinimu, gegužės 10 d., apie 11.20 val., su įkalčiais sulaikė bene žinomiausią pastarojo meto sostinės kišenvagę, ankščiau ne kartą teistą, Liudmilą Orlojskają (gim. 1976 m.), pravarde „Liubka". Naujosios Vilnios turgavietėje, mėsos gaminių parduotuvėje iš moters rankoje laikomos atsegtos piniginės ji sugebėjo slapčia pavogti 50 eurų kupiūrą.

                      Kišenvagė buvo sulaikyta iš karto ir su įkalčiais, pagrobti pinigai surasti ir grąžinti teisėtai savininkei.

                      Pareigūnams gerai žinomas L. Orlovskajos nusikaltimų darymo būdas. Turgavietėse ji labai atidžiai stebi pirkėjus: kur jie įsideda piniginę apsipirkę, kas matyti perkančiųjų piniginėje, ar žmonės budriai saugo savo turtą. Pasirinkusi auką ją sekdavo ir, pasitaikius progai, slapčia pagrobdavo jos turtą (dažniausiai - piniginę arba pinigus iš jos). Tokiu pat būdu turgavietėse ir prekybos centruose „dirba" ir kiti kišenvagiai. Šį kartą įtariamoji net nenutuokė, kad ir pati yra stebima Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnų, nors paprastai stengiasi būti labai atsargi ir atidžiai žiūri kas vyksta aplink.          Sulaikyta su įkalčiais L. Orlovskaja buvo pristatyta į policijos komisariatą, vėliau uždaryta į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

                      Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai įtaria, kad L. Orlovskaja yra padariusi  daugiau nusikaltimų nei dabar žinoma, todėl nukentėjusius ar turinčius kitokios informacijos apie jos nusikalstamą veiklą prašo kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą telefonais (8 5) 271 6053 arba (8 5) 271 6132.

                      Pastebėtina, kad gyventojai, būdami parduotuvėse, turgavietėse, visuomeniniame transporte, savo pinigines, mobiliojo ryšio telefonus ar kitus vertingus daiktus laiko ir nešioja atviruose krepšiuose, užpakalinėse kelnių kišenėse ar kitose, vagims lengvai pasiekiamose vietose. Toks piliečių lengvabūdiškumas provokuoja nusikalsti linkusius asmenis vagystei ar net plėšimui.

                      Patariame: jei atsidūrėte žmonių spūstyje ir pajutote fiziškai jaučiamą suspaudimą būkite budrūs, nes kišenvagiai, dirbdami grupėmis, spūstį sukelia dirbtinai. Nereikėtų vertingų daiktų (piniginių, grotuvų, mobiliųjų telefonų ir pan.) laikyti kuprinėse ar rankinėse už nugaros. Patariama pinigines su dokumentais ir pinigais laikyti drabužių vidinėse kišenėse ar sunkiau pasiekiamose krepšio vietose.

                      Baudžiamasis kodeksas už svetimo turto pagrobimą iš asmens drabužių, rankinės ar kitokio nešulio (kišenvagystė) numato baudą arba areštą, arba laisvės apribojimą, arba laisvės  atėmimo bausmę iki šešerių metų.                           

                     

VIDEO        

https://youtu.be/5S2LCo23TRY

 

Komunikacijos poskyris

Tel.: (8 5) 271 6162; (8 5) 271 6155

El. p. vilniausvpk.vos.vrp@policija.lt

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

Birželio 23-iosios g. 16, LT-03602 Vilnius, Lietuva

 

 

 
 
Bendrinti