Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-05-11 14:53:07

57-oji kasmetinė Šiaulių menininkų paroda

 

 

2018 m. gegužės 18 d. - birželio 23 d.

Maloniai jus kviečiame į parodos atidarymą gegužės 18 d., penktadienį, 17.00 val.

 

Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

Organizatorius: LDS “Šiaulių dailininkų organizacija”

 

Šiaulių meno bendruomenė kasmet susiburia į gilias tradicijas turinčią „Šiaulių dailininkų parodą“, kuri šiemet jau 57-oji. Ši apžvalginė paroda giliai įsišaknijo miesto menininkų širdyse ir tapo svarbiu miesto kultūrinio gyvenimo reiškiniu. Sukuriama platforma, kurioje galima susipažinti, diskutuoti, vertinti meninę tradiciją iš skirtingų perspektyvų, palyginti kūrybinį potencialą lokaliame bei respublikiniame kontekste. Kasmet šis įvykis sulaukia daug diskusijų, pagirų bei kritikos – visa tai yra labai naudinga vieningam menininkų bei meno mėgėjų organizmui. Šiais metais Šiaulių dailės galerijoje bus galima išvysti tapybos, grafikos, skulptūros, keramikos ir kt. meno kūrinių.

 

Meno vietininkai

dr. Salomėja Jastrumskytė

Nuolat ir nuolat meninę kūryba ne tik įsiasmenina, bet į-sivietina. 57-oji šiauliečių paroda pasitinkama ne tik laiko ciklu (kasmet), bet ir vietos tapatybe. Taigi efemeriškasis hic et nunc, – čia ir dabar – įgauna stambias materijos pasparas. Vienu aspektu, tai meno topografinis fragmentiškumas – „naujumas yra lokalus“, kaip teigė Borisas Groisas. Kita vertus, kiekvienas menininkas yra tarsi universaliojo meno pasaulio vietininkas konkrečioje istorinėje ir geografinėje vakuolėje. Postinstitucinėje meno erdvėje atsikartojimai yra prasmingi, tai sau pakankamos grįžtys. Čia ir dabar nebėra tiesinio meno.

Šią 57-ąją, kintamo istorinio dažnio parodą pasitinkame amžinybėn išlydėję Gintarą Martinionį, Algimantą Vitolį Trušį, Birutę Kasperavičienę ir Kazį Kasperavičių.

Mes ir toliau liekame meno vietininkais žemėje apsigaubdami genius loci mantijomis vietininko linksnyje.

 

 

 


 

MO muziejus atvyksta į Šiaulius!

 

2018 m. gegužės 23 d., trečiadienį, 17.00 val. maloniai kviečiame į susitikimą su naujai kuriamo MO muziejaus atstovais.

Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

 

Jau šių metų spalio 18 dieną MO muziejus atvers duris ir kvies patirti meną naujoje kultūrinėje erdvėje. MO yra visos Lietuvos muziejus, kuriame bus pristatomas Lietuvos dailės aukso fondas nuo 1950-ųjų iki šių dienų platesniame kultūriniame ir pasauliniame kontekste. Tikimės, kad šis kultūrinis įvykis atvers naujas galimybes prasmingai praleisti laiką, lankantis Vilniuje.

MO muziejuje lauks ne tik parodos, bet ir renginiai, kino seansai bei susitikimai su menininkais.

 

Kviečiame šiauliečius susitikti ir sužinoti daugiau apie MO muziejų!

Iš pirmų lūpų išgirsite, kaip privatus MO muziejus susikūrė, kokius atvirus kultūrinius projektus „muziejus be sienų“ jau įgyvendino, kokias meno edukacijos knygas išleido ir kuo ypatingas muziejaus pastatas.

 

 

 


 

ŠIAULIŲ DAILĖS GALERIJA

Vilniaus g. 245,

LT-76343, Šiauliai

Tel./faks. 841 524385

Tel. 841 521161

El. paštas: info@siauliugalerija.lt

http://www.siauliugalerija.lt/

Darbo laikas: antradienį - penktadienį 10 - 18 val., šeštadienį 10 - 17 val.

 

 

 

 
 
Bendrinti