Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-05-12 15:01:01

Premjeras: tik išlaikydami autentiškumą būsime įdomūs ir išskirtiniai

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo Burbiškio dvaro Tulpių žydėjimo šventėje „Šimtmečio istorijos įkvėpti“. Spalvingoje  tulpių jūroje gegužės mėnesį Burbiškis nuskęsta jau aštuonioliktą kartą.

Šiais  metais Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtoje šventėje šurmuliuoja rajono gimnazijų bendruomenės, kurios sukuria tam tikrą atmosferą. Atvykusieji į dvarą pirmąją šventės dieną, atsiduria XX amžiaus pradžios Lietuvoje. Čia taip galima pajusti partizaninių kovų dalyvių ryžtą ir pasipriešinimą okupacijai, apsilankyti gūdžiame okupacijos laike, patirti Atgimimo, Baltijos kelio jaudulį, ir atsidurti dabartinėje laisvoje Lietuvoje. Burbiškio dvaro konferencijų salėje veikia netradicinė ir įdomi kraštietės dailininkės Lauros Guokės paveikslų paroda „Lietuvos kaime“.

„Labai džiaugiuosi po savaitės darbų atvykęs į šią nuostabią žiedų šventę. Tokio margo ir didelio tulpių kilimo dar neteko matyti. Sveikintina, kad vietos bendruomenė aktyviai kuria prasmingas laisvalaikio praleidimo formas. Tai didina regiono žinomumą ir gyvybingumą. Saugokime ir stiprinkime mūsų senąsias tradicijas. Tik išlaikydami autentiškumą, esame ir būsime įdomūs bei išskirtiniai“, - sakė premjeras.

Dvaro sode šiais metais žydės atnaujinta tulpių kolekcija – per 460 rūšių ir formų tulpės, ši kolekcija dar  papildyta 18 naujų rūšių. Numatyta, kad Burbiškio dvare koncertuos meno kolektyvai ir jaunimo grupės, abi šventės dienas lankytojų lauks unikali restauruotų gramofonų, patefonų paroda, restauruoti senoviniai automobiliai,  liaudies meistrų gaminių mugė, įvairūs atrakcionai.

Burbiškio dvare XX amžiaus pradžioje buvo sukaupta daug meno vertybių, čia buvos puoselėjama  senoji bajoriška dvarų kultūra. Dvaro savininkai Baženskiai kūrė didelį ir puošnų parką, jame statė paminklus, skulptūras, kaupė archyvą ir biblioteką. Adomas Baženskis, dvaro paveldėtojas, gyvenęs Gniezne, Lenkijoje, 1992 metais apleistą, sovietiniais laikais nuniokotą dvarą padovanojo Radviliškio rajono savivaldybei, kuri įsipareigojo jį sutvarkyti ir pritaikyti visuomenės kultūros reikmėms.

 
 
Bendrinti