Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-05-14 14:42:47

Seime vyks susitikimas dėl profesinio rengimo reformos įgyvendinimo Kauno regione

 

2018 m. gegužės 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

 

Seimo laikinosios Kauno krašto bičiulių grupės pirmininkės Gintarės Skaistės iniciatyva gegužės 18 d., penktadienį, 11 val. Kazimiero Antanavičiaus salėje (Seimo III r.) organizuojamas susitikimas-diskusija dėl naujos profesinio rengimo reformos planų ir jų įgyvendinimo Kauno mieste ir rajone.

 

Renginyje dalyvaus laikinosios Seimo Kauno krašto bičiulių grupės nariai, švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Marius Ablačinskas, atsakingas už profesinių mokyklų sektoriaus politikos koordinavimą, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Kauno regiono profesinių mokymo įstaigų atstovai.

Susitikimo metu bus keliami įvairūs suinteresuotoms grupėms rūpimi klausimai: reformos įgyvendinimo eiga, praktinis pameistrystės ir tęstinio mokymo įgyvendinimas, darbdavių subsidijavimo galimybės, glaudesnis profesinių mokyklų bendradarbiavimas su darbdaviais siekiant atitikti valstybės ir verslo poreikius. Atkreipiant dėmesį į didelį emigracijos mastą ir darbuotojų trūkumą Lietuvoje, taip pat bus aptartos planuojamos priemonės siekiant sustabdyti profesines mokyklas baigusių žmonių emigraciją, užsieniečių mokymo Lietuvos profesinėse mokyklose galimybės.

„Siekiant pertvarkyti Lietuvos universitetus ir pagerinti jų kokybę, vykdoma aukštojo mokslo reforma, apie kurią vis girdime viešojoje erdvėje. Dėl šios reformos kyla daug diskusijų ir kartais pamirštama, kad be aukštojo mokslo Lietuvoje svarbus išlieka ir profesinis mokymas, kuris yra itin svarbus valstybės konkurencingumui. Siekiant spartaus ekonomikos augimo būtinas radikalus švietimo sistemos pertvarkymas, o profesinis mokymas yra ypač svarbi jo dalis. Todėl kokybiškos ir darbo rinkos lūkesčius atliepiantis profesinio mokymo reformos įgyvendinimas yra mūsų visų atsakomybė“, – sako Seimo narė G. Skaistė.

 

 

Daugiau informacijos

Seimo laikinosios Kauno krašto bičiulių grupės pirmininkė

Gintarė Skaistė

Tel. (8 5) 239 6635, mob. 8 668 42 155

El. p. gintare.skaiste@lrs.lt
 
Bendrinti