Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-05-15 11:07:35

Nacionalinis kraujo centras: ligoninėse smarkiai išaugo populiariausių kraujo grupių poreikis

 

Pranešimas žiniasklaidai, 2018 m. gegužės 15 d.

 

Nacionalinis kraujo centras: ligoninėse smarkiai išaugo populiariausių kraujo grupių poreikis

 

Atšilus orams Nacionalinis kraujo centras (NKC) susiduria su kraujo stygiumi. Trūksta labiausiai paplitusių kraujo grupių: A (II) teigiamos ir neigiamos, O (I) teigiamos ir neigiamos. Šių grupių kraują turi 82 proc. Lietuvos gyventojų.

 

„Kraujo poreikis smarkiai išaugo. Džiugina tai, kad donorų ateina daugiau, tačiau dabar visą surinktą kiekį iškart atiduodame ligoninėms. Tai reiškia, kad šiuo metu neturime sukaupę reikiamo atsargų rezervo. Todėl staiga gavus didesnį ligoninės užsakymą, skubus jo patenkinimas gali būti problemiškas", - sako laikinoji NKC vadovė Ignė Klangauskienė.

 

Idant patenkintų Lietuvos ligoninių poreikius, NKC kasdien turi surinkti mažų mažiausiai po 300 maišelių donorų kraujo.

 

„Kraujo poreikis kasdien kinta ir šie pokyčiai nenuspėjami. Šiandien trūksta O (I) bei A (II) grupių kraujo, o rytoj gali pritrūkti jau kitų. Pastarąjį mėnesį labiausiai trūko ir tebetrūksta A (II) grupės kraujo", - situaciją komentuoja I. Klangauskienė. Pasak jos, šiuo metu NKC dirba sutelkęs visas savo pajėgas.

 

Prasidėjus šiltajam sezonui, kraujo centras iškart pajunta donorų stygių - studentai atostogauja, žmonės su šeimomis išvyksta į kitus miestus ar šalis, tuo pat metu auga kraujo poreikis, nes daugėja traumų bei nelaimingų atsitikimų.

 

„Į mūsų kvietimus atsiliepia nemažai žmonių, norime jiems visiems padėkoti - jie daro svarbų ir tikrai reikalingą darbą. Didelį darbą atlieka ir NKC darbuotojai. Deja, tačiau šiuo metu kraujo donorų dar nėra užtektinai", - sako laikinoji NKC vadovė.

 

Visi norintys kraują gali padovanoti NKC padaliniuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje. Vilniečiai tą gali padaryti ir prekybos centre VCUP (Upės g. 9).

 

Daugiau informacijos:

 

Eglė Paukštytė

Tel. 862028627

e.paukstyte@kraujodonoryste.lt

http://www.kraujodonoryste.lt

 

 

 
 
Bendrinti