Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-05-15 11:13:35

Vilniečių namus papuošė simbolinės ES investicijos – pačių sodintos gėlės

Gegužės 12 d. Vinco Kudirkos aikštėje vilniečiai ir miesto svečiai buvo kviečiami minėti Europos dieną. Renginys sukvietė visus norinčius, iš gėlių sodinukų susikurti unikalią gėlių kompoziciją ir papuošti savo namų palanges simboliniais Europos Sąjungos investicijų žiedais.

Simboline akcija LR Finansų ministerija visuomenei priminė, kad kiekvienas svarbus darbas prasideda nuo mažo daigelio, o kaip jis užaugs, priklauso nuo mūsų įdėtų pastangų ir noro gyventi tokioje Europoje, kokią patys susikursime.

„Šiandien Lietuvoje puikiai matosi ne tik sužydėję ES investicijų žiedai, bet ir jų derlius. Šios investicijos padeda kurti naujas darbo vietas, skatina gyventojų verslumą, bendruomeniškumą, gerina bendrą gyvenimo kokybę šalyje. Ši tradicija tapusi mūsų akcija  –  tai simbolinis priminimas, kad kiekvienas prisidedame prie šių investicijų auginimo ir puoselėjimo“,  –  pasakojo finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Miesto centre mobiliosios augalų sodinimo dirbtuvėlės viliojo šimtus vilniečių ir miesto svečių. Savo sodininkystės įgūdžius ir žinias renginyje „Auginu ES investiciją“ išbandė senjorai, jaunimas, jaunos šeimos su vaikais. Kai kuriems augalo sodinimas buvo visiškai nauja patirtis ir pirmieji žingsniai į sodininkystę.

Renginyje dalyvavusi Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) didelį dėmesį skyrė tiems, kurie ateityje ketina steigti savo įmones ar pradėti inovatyvių startuolių verslą. Taip pat supažindino su galimybėmis tokio verslo plėtrai, dalinosi gerąja patirtimi, kaip įveikti sunkumus ir laukiančius iššūkius.

„ES investicijos skatina, kad idėjos virstų realybe ir kurtų konkurencingus produktus ne tik visoje Europoje. Tad šiuo renginiu norime paskatinti jaunus žmones kurti, mąstyti inovatyviau ir kartu prisidėti prie modernėjančios mūsų valstybės ateities“, – teigia L. Maskaliovienė.  

Pasodinę augalą miestiečiai savaitgalį galėjo susipažinti ir su inovatyviais lietuvių kūriniais bei prietaisais – žvejams skirtu išmaniuoju sonaru, unikaliais balso paveikslais, besitransformuojančia išskirtinio dizaino kėde.

Renginys „Auginu ES investiciją“ kvietė ne tik į gražią iniciatyvą auginti ir puoselėti augalus, bet ir plačiau susipažinti su galimybėmis, kaip ES investicijas panaudoti verslo pradžiai ir jo plėtrai. Europos dienai skirti renginiai, koncertai ir pramogos vyko visą savaitgalį, o mobiliose dirbtuvėse  dalyvavo daugiau nei 700 vilniečių ir miesto svečių.

Nuotraukų galerija - http://www.esinvesticijos.lt/lt/galerija

Daugiau informacijos:
Ivona Kukolovič
Mob. nr. +370 661 976 99
E-mail. ivona@ideaprima.lt
 
Bendrinti