Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-05-15 11:27:52

Valstybių šimtmečio proga - tarptautinės autostopo varžybos

Ar žinojote, jog Rusnėje stovi paminklas Mahatmai Gandžiui? O Jelgavoje (Latvija) iškabinta lenta Antanui Smetonai atminti? O gal girdėjote, kur pastatytos medinės lydekos ar batuoto šerno skulptūros?

 

Šie įdomūs objektai - tik keli iš beveik penkiasdešimties, kuriuos jau šį savaitgalį, gegužės 19-20 dienomis, galės aplankyti autostopo varžybų „Baltija 100" dalyviai. Renginio pavadinimas ne atsitiktinis: jis skirtas Lietuvos Respublikos ir kitų Baltijos šalių šimtmečiui pažymėti.

 

Gegužės 19 d. (šeštadienį) Vilniaus prieigoje startuos apie keturiasdešimt porų, turinčių tikslą autostopu aplankyti kuo daugiau nurodytų įdomių Lietuvos ir kaimyninių šalių objektų.

 

Laikas ribotas - šeštadienį ir sekmadienį dalyviai turės po 8 valandas taškams rinkti. Parinkti objektai yra skirtingos vertės: lengviausiai pasiekiami ir surandami - vos 10 taškų, o labiausiai nutolę - tokie kaip Barstyčių akmuo, Stelmužės ąžuolas ar Nidos švyturys - net 50 taškų vertės. Visus objektus rasite tinklalapyje www.baltija.tk.

 

Įveikę pirmąjį varžybų etapą, dalyviai susitiks Raudonės pilyje (Jurbarko raj.), kur rengiama smagi keliautojų vakaronė. Savo įspūdžiais joje dalinsis patyręs keliautojas Vytautas Bukauskas. Na, o sekmadienį vyks antrasis varžybų etapas.

 

Prizus laimėtojams įsteigė kelioninių prekių parduotuvė „Lukla" bei radijo stotis „Extra FM". Bus apdovanoti ne tik daugiausia taškų surinkę dalyviai, bet ir šauniausi vairuotojai -maloniausiai pavežę varžybų dalyvius ir labiausiai jiems padėję įveikti trasą. Jiems prizus įsteigė žurnalas IQ.

 

Tarp varžybų dalyvių šiemet itin gausu svečių iš užsienio: dalyvaus autostopininkai iš Ispanijos, Graikijos, Vokietijos, Indijos, Kinijos, Pietų Korėjos. Jiems šis renginys leis geriau pažinti mūsų šalį ir įsitikinti, jog Lietuva - ne tik graži, bet ir saugi keliauti šalis, kurioje gyvena malonūs, paslaugūs ir geranoriški žmonės. 

 

„Renginyje gali sudalyvauti kiekvienas keliaujantis arba vairuojantis. Net jei niekada nesate pavėžėjęs pakeleivio, šis savaitgalis suteiks puikią progą tai padaryti. Taip prisidėsite prie geresnės Lietuvos, atviresnių ir nuoširdesnių žmonių tarpusavio santykių", - sako šiųmetinių varžybų teisėjas, žinomas keliautojas ir knygų autorius Dainius Kinderis.

 

Daugiau informacijos rasite tinklalapyje www.autostop.lt.
 
Bendrinti