Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-05-15 14:41:39

Seimas svarstys Kultūros rėmimo fondo įstatymo pataisas dėl ekspertų paslaugų apmokėjimo

 

2018 m. gegužės 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson Seimui pristatė Kultūros rėmimo fondo įstatymo pataisų projektą Nr. XIIIP-1001(2), kuriuo siūloma padidinti fondo lėšų kiekį, kuris gali būti skiriamas ekspertų paslaugoms įsigyti bei sudaryti galimybę šias lėšas skirti tyrimų išlaidoms apmokėti.

Šiuo metu galiojančiame Kultūros rėmimo fondo įstatyme yra nustatyta, kad iki 2 procentų fondo lėšų gali būti skiriamos fondo ekspertų paslaugoms apmokėti, tačiau nėra numatyta galimybė šiomis lėšomis apmokėti atliekamų tyrimų išlaidas. Teikiamomis pataisomis siūloma, kad ekspertų paslaugoms ir tyrimų išlaidoms apmokėti būtų skiriama ne daugiau kaip 4 procentai atitinkamų metų fondo lėšų.

„Kiekvienais metais Lietuvos kultūros tarybai pateikiama apie 7 tūkst. paraiškų, kurias reikia įvertinti ir užtikrinti skaidrų ir efektyvų Kultūros rėmimo fondo lėšų panaudojimą. Siekiant efektyviai naudoti fondo lėšas yra būtina nuolat atlikti didesnės apimties kokybinius tyrimus, t.y. pokyčių analizes. Mes norime žinoti, kaip tos lėšos naudojamos, ar pasiekiami laukiami rezultatai, t.y. norima išsiaiškinti, ar pasirinktos finansavimo kryptys ir finansavimo procedūros yra tinkamos, ar pasiekiami užsibrėžti tikslai ir rezultatai", - pristatydama projektą sakė kultūros ministrė.

Numatoma, kad pataisos įsigaliotų 2019 m. sausio 1 d.

Projektui po pateikimo pritarė 54, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 3 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Kultūros komitetas, projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti birželio 28 d.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. egle.trembo@lrs.lt
 
Bendrinti