Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-05-15 15:09:16

L. Linkevičius: Lietuva nuosekliai remia Juodkalnijos narystės ES siekius

                      Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

                      Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

 

 

J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius

Tel. 870 6 52534, 870 6 52414; el. p. media@urm.lt

                     

2018-05-15

 

Pranešimas spaudai

 

 

Gegužės 15 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičiaus susitiko su Lietuvoje viešinčiu Juodkalnijos užsienio reikalų ministru Srdžanu Darmanovičiumi (Sran Darmanovi). Ministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, Juodkalnijos narystės ES siekius, situaciją Vakarų Balkanuose, aktualius regioninio saugumo ir bendradarbiavimo klausimus.

 

L. Linkevičius pasveikino Juodkalnijos pažangą derybose dėl narystės ES bei tvirtą pasiryžimą vykdant svarbias reformas. 

 

„Juodkalnija pirmauja ES integracijos procese, yra patikima ES užsienio politikos partnerė. Remiame šalies siekius tapti ES nare", - pabrėžė ministras.

 

Susitikime L. Linkevičius teigė, jog Lietuva yra pasirengusi bendradarbiauti ir perduoti savo patirtį ekonominės diplomatijos, strateginės komunikacijos, atsparumo hibridinėmis grėsmėms srityse. Eurointegracinę Lietuvos patirtį perduodančios šalies institucijos Juodkalnijoje jau yra įgyvendinusios tris ES Dvynių programos projektus kaimo plėtros, žmogiškųjų išteklių ir audito kontrolės srityse.

 

Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat pažymėjo, jog Juodkalnijos tapimas NATO nare 2017 metais atspindi šalies įsipareigojimą bendroms vertybėms bei prisideda prie tarptautinio saugumo ir stabilumo regione.

 

2006 metais nepriklausomybę paskelbusi Juodkalnija yra naujausia NATO narė bei didžiausią pažangą derybose dėl narystės ES padariusi ES šalis kandidatė. Juodkalnija derybas dėl narystės ES pradėjo 2012 metais, šiuo metu atidaryta 30 derybinių skyrių iš 35.

 

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2534

Facebook | Twitter | Flickr | Youtube

 
 
Bendrinti