Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-05-15 16:06:20

Seimas svarstys kandidatūras į Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų pareigas

 

2018 m. gegužės 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Respublikos Prezidento vyriausioji patarėja Rasa Svetikaitė Seimui pristatė Vilniaus apygardos teisme dirbančios Aldonos Tilindienės ir Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjo Mariaus Bajoro kandidatūras į Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų pareigas.

Pasak R. Svetikaitės, abu kandidatai praėjo gana sudėtingą atrankos procedūrą, buvo geriausiai įvertinti pretendentų į teisėjus atrankos komisijos, abiejų kandidatų skyrimui vienbalsiai pritarė Teisėjų taryba.

A. Tilindienė teisininkės kvalifikaciją yra įgijusi Vilniaus universitete, dirbo Vilniaus miesto 1-ojoje notarinėje kontoroje, Generalinėje prokuratūroje, Vilniaus miesto apylinkės teisme. Nuo 2008 metų ji yra Vilniaus apygardos teismo teisėja.

M. Bajoras taip pat yra baigęs Vilniaus universitetą, dirbo „Lietuvos energijoje", „Rytų skirstomuosiuose tinkluose" juristu, Lietuvos vyriausiame administraciniame teisme teisėjo padėjėju, vėliau - Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėju, nuo 2014 metų yra Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas.

Pagal Konstituciją, Apeliacinio teismo teisėjus skiria Prezidentas Seimo pritarimu.

Kandidatams atsakius į Seimo narių klausimus parlamentas pradėjo Seimo nutarimų projektų (Nr. XIIIP-2062, Nr. XIIIP-2063) svarstymo procedūrą Seimo statuto nustatyta tvarka. Pagrindiniu komitetu nutarimų projektams svarstyti paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Taip pat numatomi Seimo frakcijų susitikimai su kandidatais į šias pareigas. Preliminari projektų svarstymo Seimo posėdyje data - gegužės 24 d.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausiasis specialistas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. rimas.rudaitis@lrs.lt
 
Bendrinti