Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-05-16 07:26:11

Prezidentė išvyksta į Bulgariją ir Serbiją

 

2018-05-16

 

Trečiadienis, gegužės 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta į Bulgariją, kur dalyvaus neformaliame Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje bei Europos Sąjungos ir Vakarų Balkanų lyderių susitikime. Valstybės vadovė taip pat vyks į Serbiją, kur susitiks su šios šalies Prezidentu Aleksandaru Vučiiumi ir sostinėje Belgrade stebės finalines Eurolygos rungtynes.

 

Neformaliame EVT posėdyje vadovai aptars, kaip užtikrinti, kad Iranas ir toliau tęstų branduolinį nusiginklavimą, iš tarptautinio branduolinio susitarimo su Iranu pasitraukus Jungtinėms Amerikos Valstijoms. Vadovai taip pat spręs, kaip užtikrinti abipusiškai naudingus prekybos ryšius su JAV, ir aptars, kaip stiprinti inovacijas ir skaitmeninių technologijų plėtrą visos ES mastu.

 

Bulgarijos sostinėje Sofijoje vyks ir ES bei Vakarų Balkanų valstybių - Albanijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Serbijos, Juodkalnijos, Makedonijos, Kosovo - lyderių susitikimas. Šalių vadovai tarsis, kaip sustiprinti bendradarbiavimą sprendžiant bendrus saugumo ir migracijos iššūkius bei kaip padėti Vakarų Balkanų valstybėms žengti europinių reformų keliu. Lietuva palaiko Vakarų Balkanų valstybių europinės integracijos siekį. Tačiau, Prezidentės teigimu, narystė ES priklausys nuo to, kaip sparčiai bus įgyvendinamos būtinos reformos, ir nuo šalių kandidačių pasiryžimo laikytis europietiškų vertybių. Šiuo metu derybas dėl narystės ES yra pradėjusios Serbija ir Juodkalnija.

 

Serbijos narystės ES klausimus šalies vadovė aptars tiesiogiai su šios valstybės Prezidentu Aleksandaru Vučiiumi dvišaliame susitikime Belgrade. Prezidentai kalbėsis apie Serbijos įgyvendinamas reformas, tarptautinius klausimus ir dvišalius santykius. Iš narystės ES siekiančios šalies tikimasi ne tik ryžtingos kovos su korupcija, pilietinės visuomenės stiprinimo, bet ir Europos vertybes atitinkančios krypties užsienio politikoje. Nei šalys ES narės, nei kandidatės negali ignoruoti tarptautinės teisės pažeidimų ir Rusijos vykdomos karinės agresijos Ukrainoje.

 

Prezidentė Belgrade taip pat stebės finalines Eurolygos krepšinio rungtynes, kuriose kovos ir Lietuvos komanda - Kauno „Žalgiris".

Prezidentės spaudos tarnyba
 
Bendrinti