Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-05-16 13:49:53

URK pirmininkas J. Bernatonis Hagoje pasveikino iškilmingo Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių atkūrimo šimtmečio minėjimo dalyvius

2018 m. gegužės 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

2018 m. gegužės 15-16 d. Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Juozas Bernatonis lankosi Hagoje (Nyderlandų karalystė). Šis vizitas - tai jungtinė trijų Baltijos valstybių - Lietuvos, Latvijos ir Estijos - parlamentų Užsienio reikalų komitetų pirmininkų iniciatyva, siekiant aptarti tarpparlamentinio bendradarbiavimo plėtojimo perspektyvas, pristatyti Nyderlandų parlamento nariams pozicijas įvairiais ES ir tarptautinės politikos klausimais, apsikeisti nuomonėmis dėl vyraujančių aktualijų.

Juozas Bernatonis visų trijų Baltijos valstybių vardu pasveikino 2018 m. gegužės 15 d. vykusio iškilmingo Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių atkūrimo šimtmečio minėjimo dalyvius. Komiteto pirmininkas savo kalboje įvertino nueitą šimtmečio kelią ir dėkojo Nyderlandams už paramą įvairiuose šio kelio etapuose.

„Su Nyderlandais glaudžius ryšius palaikome jau nuo pirklių kelionių Hanzos keliais laikų. Prekybiniai keliai, besidriekiantys nuo Baltijos iki Šiaurės jūros, jungė šių jūrų pakrantėse gyvenančius žmones, skatino jų bendravimą ir bendradarbiavimą, vienas kito pažinimą, prekybinius ir kultūrinius mainus. Nyderlandai iki šiol išlieka viena svarbiausių Lietuvos, Latvijos ir Estijos ekonominių partnerių ir yra didžiausių investuotojų trejetuke. Nyderlandų kariai vieni pirmųjų prisijungė prie Vokietijos vadovaujamo daugiašalio NATO bataliono Lietuvoje, kuris užtikrina NATO erdvės prie rytinės sienos saugumą", - teigė J. Bernatonis.

URK pirmininkas pažymėjo, kad 2018 m. birželio viduryje vyksiantis Nyderlandų karališkosios poros vizitas visose trijose Baltijos valstybėse -- tai artimos šalių draugystės simbolis ir galimybė dar labiau sustiprinti bendradarbiavimą.

Šiandien vizitas tęsiasi toliau, numatyti susitikimai su Nyderlandų parlamento, Užsienio reikalų ministerijos atstovais.

 

URK biuro informacija, tel. (8 5) 239 6835

 

 
 
Bendrinti