Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-05-16 15:01:49

Žymūs žmonės primena – iki UNICEF vaikų bėgimo Kaune liko dvi dienos

 

Spaudos pranešimas

 

2018 m. gegužės 16 d.

 

 

 

Iki tradicija tapusio UNICEF vaikų bėgimo Kaune likus dviems dienoms, žymūs Lietuvos žmonės primena – dalyvaudami renginyje galite išgelbėti net trijų vaikų gyvybes. Į gegužės 18 dieną vyksiantį renginį kviečia visas būrys UNICEF ambasadorių, tikinčių gerumo misija ir neabejingų pasaulio vaikų likimams.

 

„Kviečiu savo mylimą miestą bėgti. Sportas yra sveikata ir taip, bėgimas gali išgelbėti mūsų sveikatą. Bet pasirodo, bėgimas gali išgelbėti ir kažkieno gyvenimą. Tad bėkime visi kartu, būkime sveiki ir gelbėkime pasaulio vaikus. Susitiksime Kaune!,“ – sakė scenos dievaitė Jazzu, kuri pernai su UNICEF leidosi į misiją Malavyje. Jazzu kvietimas Kaunui bėgti UNICEF vaikų bėgime

 

Dainininkas Vaidas Baumila, UNICEF vaikų bėgimo „Už kiekvieną vaiką“ ambasadorius irgi siunčia specialų kvietimą kauniečiams. „Man yra garbė dalyvauti UNICEF bėgime. Tai labai kilni akcija, kurioje kiekvienas bėgikas gali išgelbėti net trijų vaikų gyvybes. Kauniečiai, nepraleiskite progos padėti pasaulio vaikams ir skubėkite registruotis į šį kilnų bėgimą,“- kviečia jis. Vaidas Baumila UNICEF

 

Bėgti skatina ir šį pavasarį prie gausaus UNICEF ambasadorių būrio prisijungusios dvi žymios kaunietės –X faktoriuje išgarsėjusi, išskirtiniu balsu pasižyminti vokalistė dainininkė Marija Grabštaitė su bėgti pasiruošusiais broliukais nufilmavusi nuotaikingą kvietimą kauniečiams (Marijos Grabštaitės žinia gimtam miestui) ir geriausia 2017 metų Lietuvos sportininkė, Europos čempionė, Lietuvos nacionalinio rekordo savininkė šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė.

 „Esu iš tų, kurie savo pavyzdžiu ir nuoširdžiais patarimais visuomet skatina gyventi aktyviai ir sveikai bei padėti tiems, kuriems to labiausiai reikia. Šiuo atveju, kuomet susijungia du gražūs tikslai: motyvuoti jaunimą savo pavyzdžiu ir kartu padėti tiems, kurie savimi negali pasirūpinti, raginčiau visus atrasti laiko ir, svarbiausia, noro prisidėti prie šios iniciatyvos ir susitelkti bendro tikslo vardan,” - sakė A.Palšytė.

„Yra galimybė prisideti prie pasaulio vaikų gerovės. Gegužės 18 d. Kaune startuoja UNICEF vaikų bėgimas. Dalyvio mokestis tik 5€, tačiau jų pakanka kad vienas vaikas būtų sotus visą savaitę. Mums tai reiškia tiek mažai, o jiems - labai daug“- savo instagram paskyroje rašo Karolina Mechino

„Į Lietuvą grįžus spėju padaryti ir keletą visuomenei naudingų darbų.
Visi žinome kas yra Unicef ir kokiu tikslu jie veikia.
Kviečiu visus prisidėti prie bėgimo, nes kiekvienas dalyvis padaro neįtikėtinai daug dėl jų, vaikų. Kadangi bėgimai vyks ne tik Kaune, bet ir dar keturiuose miestuose, atrasti progą tikrai galime“ – dalintis gerumu kviečia Asta Valentaitė.

„Aš labai vertinu gyvenimo teikiamas dovanas. Dėkoju jog esu sveika, turiu ką padėti ant stalo, apsirengti, išvažiuoti pailsėti su šeima, mane supa tokie pat geri ir nuoširdūs žmonės. Dėkingumo vertybė bus viena pirmųjų kurią bandysiu įdiegti ir savo dukroms. Kažkaip visada svajoju, kad vieną dieną, kada jos paaugs, mes kartu su UNICEF nuskrisime padėti kitų šalių vaikams. Už tokią dovaną ir patirtį būčiau taip pat begalo dėkinga. O kad tiek ilgai nelaukti ir veikti dabar, kviečiu visus prisijungti ir bėgti Unicef  bėgime su savo vaikais. Didžiausia pasaulio vaikų gerove besirūpinanti organizacija UNICEF Lietuvoje jubiliejinius 25-uosius veiklos metus pažymės masiškiausiu UNICEF vaikų bėgimu. Šį pavasarį UNICEF bėgimai „Už kiekvieną vaiką“ vyks net 5 Lietuvos miestuose“ – dėkingumu ir entuziasmu tryško dizainerė Julija Žižė.

UNICEF vaikų bėgimas – tai linksmas 500 m -1 km bėgimas vaikams nuo 2 iki 14 metų, skirtas padėti nuo bado ir mirtinų ligų kenčiantiems Mozambiko vaikams. Tai – didžiausias ir prasmingiausias vaikų bėgimas Lietuvoje.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Unicef Lietuva 25-mečiui skirtas UNICEF vaikų bėgimas šį pavasarį vyks 5 Lietuvos miestuose – gegužės 18 d. Kaune, gegužės 27 d. Kretingoje, birželio 2 d. Klaipėdoje, birželio 8 d. Druskininkuose, birželio 15 d. Vilniuje.

 

Užregistruoti vaiką į UNICEF vaikų bėgimą ir užtikrinti, kad jis gautų rėmėjų dovanojamus UNICEF marškinėlius ir medalį galima sumokant 5 eurų „Svarbus kiekvienas vaikas“ mokestį. Už šią Jūsų sumokėtą 5 eurų paramą bus perkama speciali baltymais prisotinta riešutų pasta, kurios užtenka penkias dienas maitinti dėl prastos mitybos išsekusį vaiką Mozambike. Registracija vyksta adresu http://unicef.lt/registracija-unicef-vaiku-begimas-2018/

 

Per šešerius metus vargingiausių pasaulio šalių vaikams skirtuose UNICEF bėgimuose dalyvavo daugiau kaip 10,3 tūkstančiai mažųjų bėgikų, padariusių per 7,7 mln. žingsnių. Vaikams iš skurstančių šalių buvo paaukoti 56 632 eurai, kurie išgelbėjo 7 079 dėl prastos mitybos išsekusius vaikus Mozambike ir Malavyje bei padėjo paskiepyti nuo tymų 10 000 Nepalo vaikų.

 

Apie UNICEF vaikų bėgimą

Unicef vaikų bėgimas „už kiekvieną vaiką“ –  linksmas 500 – 1 km bėgimas 2-14 metų vaikams, skirtas padėti nuo bado ir mirtinų ligų kenčiantiems Mozambiko vaikams. Tai renginys, kuris suvienija vaikus visame pasaulyje ir suteikia jiems galimybę padaryti kažką, kad išgelbėtų gyvenimus.

 

Už kiekvieną paaukotą 5€ „Svarbus kiekvienas vaikas“ mokestį - paramą vaikams yra perkama speciali baltymais prisotinta riešutų pasta, kurios užtenka penkioms dienoms pamaitinti dėl prastos mitybos išsekusį vaiką Mozambike.

 

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Unicef Lietuva 25-mečiui skirtas UNICEF vaikų bėgimas šį pavasarį vyks 5 Lietuvos miestuose – gegužės 18 d. Kaune, gegužės 27 d. Kretingoje, birželio 2 d. Klaipėdoje, bieželio 8 d. Druskininkuose, birželio 15 d. Vilniuje.

 

Projekto rėmėjai – „Lietuvos energija“, Northway medicinos centras, Užsienio reikalų ministerija, Kauno, Klaipėdos, Kretingos ir Druskininkų miestų savivaldybės, S. Dariaus ir Girėno sporto centras.

 

Apie UNICEF

UNICEF dirba, kad užtikrintų kiekvieno vaiko teises ir gerovę. Kartu su partneriais mes dirbame 190 šalių ir teritorijų, kad šį įsipareigojimą paverstume tikrove. Ypatingą dėmesį skiriame labiausiai pažeistiems ir pamirštiems vaikams, kad pagalba pasiektų visus vaikus ir visur.

UNICEF negauna jokio finansavimo iš Jungtinių Tautų ir visiškai priklauso nuo savanoriškų aukų. Tapkite nuolatiniu Unicef rėmėju – siųskite SMS numeriu 1469 įrašę žodį VAIKAMS. Vos 10 centų per dieną (3 eurai/mėn) jau gali išgelbėti vaiko gyvenimą.

 

  

 

 

Daugiau informacijos:

Jovita Majauskaitė - Staniulėnė
UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė
Tel.: (8 5) 212 7718, Mob. (8 6) 141 6596
El.p.: jovita.majauskaite@unicef.lt
 
Bendrinti