Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-05 14:34:09

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto delegacija lankosi Suomijoje


2018 m. birželio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto delegacija lankosi Suomijoje

Seimo valdyba komandiravo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotoją Mantą Adomėną, komiteto narius Arūną Gelūną, Aušrą Papirtienę, Levutę Staniuvienę, Gintarą Steponavičių ir Dovilę Šakalienę birželio 5-7 dienomis į Helsinkį (Suomijos Respublika).
Vizito metu Seimo atstovai susitiks su Suomijos Respublikos Eduskuntos nariais, Švietimo ir kultūros ministerijos, švietimo įstaigų ir Suomijos švietimo srityje dirbančiais lietuvių bendruomenės atstovais.
Susitikimuose Lietuvos parlamentarai susipažins su Suomijos švietimo bendrojo ugdymo, profesinio mokymo, aukštojo mokslo sistemomis, diskutuos apie Suomijos švietimo sistemos privalumus, trūkumus ir jos pritaikymo Lietuvoje galimybes.
Vizitas planuojamas atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos švietimo sistemoje planuojama įgyvendinti daug sisteminių pokyčių - universiteto tinklų reformą, etatinio mokytojų apmokėjimo įvedimą, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo ankstinimą ir kt.
Suomijos švietimo sistema yra viena iš geriausių pasaulyje, šios šalies moksleiviai nuolat rodo geriausius rezultatus įvairiuose tarptautiniuose mokinių pasiekimų vertinimo tyrimuose.

Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausiasis specialistas
Rimas Rudaitis
Tel. (8 5)  239 6132, el. p. rimas.rudaitis@lrs.lt


 
 
Bendrinti