Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-05 16:11:21

Socialdemokratai nepritaria siūlomai pensijų reformai: ji nemažina pensininkų skurdo

   
LIETUVOS SOCIALDEMOKRATŲ PARTIJOS (LSDP) FRAKCIJA
 Žiniasklaidai                                         2018 06 05


Socialdemokratai nepritaria siūlomai pensijų reformai: ji nemažina pensininkų skurdo

Socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija nepritaria Seime pateiktai pensijų reformai: ji tik didina pensininkų skurdą, dar labiau didina atskirtį visuomenėje tarp turtingųjų ir mažas pajamas gaunančių, be to, ji palanki privatiems fondams.

Socialdemokratai laikosi nuomonės, kad reforma nemažina pensininkų skurdo, atvirkščiai - mažėjant įmokoms į „Sodrą" yra mažinamos pensijų didinimo galimybės. Jau dabar kas antras pensininkas gyvena žemiau skurdo ribos arba balansuoja ant jos.

Antra, ne visi žmonės sugebės pasinaudoti galimybe atsisakyti dalyvauti II-os pakopos pensijų fonduose, dėl to vėliau gali finansiškai nukentėti  ir net nesuprasti, kodėl gauna mažesnę pensiją iš „Sodros".

Bazinės pensijos perkėlimas į biudžetą būtų teisingas tuo atveju, jeigu dėl biudžeto pinigų pensininkai neturėtų konkuruoti su mokytojais, kultūros, socialiniais ir kitais viešojo sektoriaus darbuotojais, gaunančiais algas iš biudžeto.

„Iš reformos išlošia tik patys turtingiausieji, kuriems pritaikomos „Sodros" įmokų lubos, tuo tarpu „Sodra" ir iš jos pensijas gaunantys - pralošia, netenkama 2 procentų įmokų, ir dalies įmokų iš turtingųjų", - sakė LSDP frakcijos seniūnas J. Olekas.

Beje, LSDP taryba dėl siūlomos pensijų reformos yra priėmusi rezoliuciją, kuria reiškia nepritarimą siūlomiems pakeitimams.


                                              Išsamesnė informacija žiniasklaidai:
Irmina Frolova-Milašienė
el. paštas: irmina.milasiene@lrs.lt
tel. 8 600 07099


 
 
Bendrinti