Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-05 16:48:29

Skuodo šventėje – gausybė reikšmingų įvykių, renginių, veiklų, koncertų

Skuodo kraštą suvokiame kaip vertybę: mylime, branginame, gerbiame. Todėl kasmet rajone organizuojama didžiulė, spalvinga, linksma ir triukšminga Skuodo šventė. Šiais metais ji vyko birželio 1–3 dienomis.

„Skuodo šventė – vienas didžiausių ir svarbiausių rajono renginių. Jis kasmet draugėn suburia daugybę vietos gyventojų ir svečių iš kitų Lietuvos miestų, miestelių, kaimelių ir užsienio šalių. Tai puiki proga pasidžiaugti savo kraštu, pabrėžti jo privalumus ir parodyti kitiems, kaip stipriai mylime savo žemę“, – sakė Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas.

Šiemet Skuodo šventėje paminėta reikšminga sukaktis – Skuodo miestas pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas prieš 765 metus. Šią sukaktį žymintys skaičiai tapo vienu iš pagrindinių šventės atributų.

Tris dienas trukęs renginių maratonas birželio 1 d. prasidėjo krepšinio turnyru 3x3 Bartuvos progimnazijos stadione. Turnyre varžėsi 14 komandų. Nugalėtojai bus apdovanoti prizininkų taurėmis, medaliais, išskirtiniais marškinėliais su užrašu „Kamuolio virtuozas“.

Tądien Skuodo šventės kultūriniams renginiams taip pat duotas startas. Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga aktyvūs, talentingi ir gabūs rajono vaikai ir mokiniai Skuodo miesto centrinėje aikštėje dainas, eiles, šokius ir meno kūrinius skyrė Skuodo rajono gyventojams, visiems Skuodo kraštą mylintiems ir juo susižavėjusiems žmonėms. Šia švente visuomenei dar kartą priminta, kad kiekvienas iš mūsų esame atsakingas už vaikų laimę, saugumą ir ateitį. Vaikai – didžiausias turtas.

Birželio 1 d. Skuodo rajono savivaldybės vadovai pasitiko užsienio delegacijas. Sulaukta svečių iš Ukrainos Voznesensko miesto, Chorošiv rajono savivaldybių, Latvijos Priekulės, Grobinos ir Aizputės savivaldybių bei Lenkijos Ožyšo savivaldybės. Į Skuodo šventę atvykusioms užsienio delegacijoms papasakota didžiojo akmens legenda, skirta Skuodo krašto pažinimui. Legendoje atsispindėjo kraštiečių puoselėjamos tradicijos, papročiai, kalbėta apie stiprų ir atkaklų rajono gyventojų būdą, didžiuotasi unikalia ir kone mažiausiai pramonės paliesta aplinka.

Šiais metais prieš Skuodo šventę Skuodo miesto centre pastatyta partnerių lenta. Tai – pagarbos ir dėkingumo ženklas Skuodo rajono savivaldybės bendradarbiavimo partneriams.

Antrąją šventės dieną vietinius gyventojus ir į šventę atvykusius svečius stebino prie Skuodo miesto motodromo įvykęs išskirtinis reginys – keturračių parodomoji programa, varžybos. Keturračių techninės galimybės ir vairuotojų gebėjimai puikiai atsiskleidė specialiai parengtoje trasoje. Greičio ir adrenalino čia tikrai netrūko. Tikimasi, kad puikiai pavykusios, kupinos azarto ir adrenalino keturračių varžybos taps gražia tradicija.

Skuodo šventė neįsivaizduojama be motobolo varžybų. Tradiciškai ir šiais metais birželio 2 d. Skuodo „Bartuva“ komanda Skuodo miesto motodrome varžėsi su svečių iš Ukrainos Voznesensko miesto komanda. Skuodo „Bartuva“ užtikrintai siekė pergalės, įmušė 7 įvarčius. Svečiams iš Voznesensko varžybos nebuvo tokios sėkmingos, tačiau dvikovoje jie atidavė visas jėgas ir iki paskutinės minutės garbingai kovojo.

Skuodo rajono savivaldybė, įvertindama Skuodo „Bartuva“ komandos pasiekimus, kurių yra išties daug ir reikšmingų, skyrė lėšų naujam motociklui. Jis buvo iškilmingai padovanotas rezultatyviausiam Skuodo „Bartuva“ žaidėjui Pauliui Sparnauskui.

Antrajai dienai įsibėgėjus Skuodo šventė pasiekė kulminaciją. Organizuota iškilminga eisena nuo Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos iki Skuodo miesto stadiono, kuriame dainų, eilių ir šokių sūkuryje įamžinti Skuodo rajonui svarbūs įvykiai – Edvardui Karečkai įteiktos Skuodo rajono garbės piliečio regalijos, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Ukrainos Voznesensko miesto savivaldybe. Šventėje dalyvius linksmino solistė Vaida Genytė, Lietuvos kariuomenės orkestras, Skuodo rajono meno kolektyvai, Lietuvos estrados atlikėjas Edmundas Kučinskas, grupės „DREVLIANI“ ir „DAR“.

2018 m. birželio 3 d. – paskutinę Skuodo miesto šventės dieną – Skuodo Švč. Trejybės bažnyčioje po šv. Mišių buvo galima pasiklausyti profesionalios sakralinės muzikos, koncerto „Tėvo Stanislovo varpai“. Bažnyčioje koncertavo solistas Liudas Mikalauskas (bosas), Beata Vingraitė (fortepijonas), Valdas Andriuškevičius (klarnetas).

Akivaizdu, birželio 1–3 dienomis Skuodo krašte šventinės nuotaikos netrūko. Viliamasi, kad kiekvieno apsilankiusio Skuodo šventėje širdis prisipildė šviesiausio džiaugsmo, teigiamų emocijų ir neišdildomų įspūdžių. 

Kontaktai:

Savivaldybės meras Petras Pušinskas, tel. (8 440)  73 933, el. paštas petras.pusinskas@skuodas.lt;

vyriausioji specialistė Sandra Staniūtė, tel. (8 440)  45 577, el. p. sandra.staniute@skuodas.lt.
 
Bendrinti