Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-05 18:15:36

Finansų rinkai - vienodos priežiūros sąlygos, vartotojams - daugiau apsaugos

2018-06-05 Nr. 2501/102-098

Nuo birželio 15-osios suvienodinami Lietuvos finansų rinkos dalyvių priežiūros reikalavimai ir stiprinama vartotojų apsauga.

 

„Pokyčių esmė - visiems rinkos dalyviams nustatomos vienodos priežiūros taisyklės: patikrinimų atlikimo tvarka, nurodymų ir poveikio priemonių taikymo procedūros. Be to, stiprinama investuotojų ir kitų finansų paslaugų vartotojų apsauga - į šalies teisę perkeliama svarbi ES direktyva, nustatoma griežtesnė atsakomybė tiems, kurie teikia finansines paslaugas neturėdami licencijos, vienoda skundų pateikimo ir nagrinėjimo tvarka", - sako Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis.

 

Tarp rinkos dalyviams svarbių pokyčių - suvienodinami ir patikslinami prižiūrimų finansų rinkos dalyvių vadovų nepriekaištingos reputacijos vertinimo kriterijai, sistemiškai peržiūrėtos ir suvienodintos finansų rinkos dalyviams taikomos poveikio priemonės, įskaitant ir pinigines baudas.

 

Viena iš naujovių - pagal Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos rekomendaciją, sprendžiant vartotojų ir finansų rinkos dalyvių ginčus, galės būti įtraukiami ir rinkos dalyvius, ir vartotojus vienijančių organizacijų deleguoti atstovai.

 

Kartu su įstatymų pakeitimais į Lietuvos teisę perkeliama investuotojų apsaugą stiprinanti Finansinių priemonių rinkų direktyva (MiFID II).

 

Iki 2012 m. šalies finansų rinką prižiūrėjo Lietuvos bankas, Vertybinių popierių ir Draudimo priežiūros komisijos. Vėliau pastarųjų dviejų įstaigų funkcijos buvo perduotos Lietuvos bankui, tačiau liko reglamentavimo skirtumų. Šiandien Seimas priėmė 27 įstatymų paketą, kuriuo nustatoma bendra visų Lietuvos finansų rinkos dalyvių priežiūros tvarka, suvienodinanti jų padėtį ir suteikianti daugiau aiškumo.

 

 

Viešųjų ryšių skyrius

 

 
 
Bendrinti