Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-06 07:56:05

Prezidentė pasveikino Švediją nacionalinės šventės proga

 

2018-06-06  

 

Trečiadienis, birželio 6 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Švedijos Karalių Karlą XVI Gustavą šalies nacionalinės šventės proga ir visiems Švedijos gyventojams palinkėjo daug sėkmės, klestėjimo ir vienybės.

 

Šalies vadovė pabrėžė, kad Švedijos įpėdinės Princesės Viktorijos ir Princo Danieliaus dalyvavimas Lietuvos valstybės atkūrimo šventiniuose renginiuose yra reikšmingas tautų draugystės ženklas, dar kartą patvirtinantis, kokie artimi saitai sieja abiejų šalių piliečius. Anot Prezidentės, Švedijos žmonių draugystė Lietuvos valstybei ir jos piliečiams buvo svarbi prieš 28-erius metus bei išlieka brangi ir šiandien.

 

Pasak valstybės vadovės, Švedija yra Lietuvai svarbi partnerė ne tik siekiant bendrų tikslų Europos Sąjungoje, bet ir drauge užtikrinant saugumo ir gerovės augimą mūsų kaimynystėje, Baltijos ir Šiaurės valstybių regione, tiek stiprinant dvišalį dialogą, tiek bendradarbiaujant plačiu Baltijos jūros šalių lygiu.

 

Prezidentė išreiškė viltį, kad visapusis Lietuvos ir Švedijos dialogas toliau augs, atvers naujų abipusiškai naudingos veiklos galimybių mūsų žmonėms, o sėkmingi jaunosios kartos drauge įgyvendinami verslo, inovacijų ir mokslo projektai prisidės, kad Šiaurės Europa toliau stiprėtų ir įsitvirtintų kaip vieningas, atviras, inovatyvus ir į ateitį orientuotas regionas.

Prezidentės spaudos tarnyba
 
Bendrinti