Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-06 08:04:33

MUZIEJŲ PILNĖJIMO METAS

 

Informacinis pranešimas

Vilnius, 2018 m. birželio 6 d.

 

Šiuolaikinėje visuomenėje muziejai siekia tapti edukacijos, kultūros, kūrybiniais ir bendravimo centrais, keičiasi muziejų funkcijos, paslaugos ir jų teikimo formos. Nors muziejų įvaizdis visuomenės akyse sunkiai keičiasi, šis procesas dar ir dirbtinai stabdomas kai kurių kultūros ir medijų  atstovų, bet Lietuvos muziejininkų bendruomenė džiaugsmingai gali konstatuoti, kad šalies muziejų lankytojų skaičius nuolat auga. Tai gali patvirtinti ir oficiali Lietuvos Kultūros ministerijos statistika: per 2017 m. Lietuvos muziejuose apsilankė 4 152 393 lankytojai. Lyginant su 2016 m. (3 981 126 lankytojai) apsilankymų skaičius išaugo 4,3 proc., o lyginant su 2015 m. (3 896 254 lankytojai) - 6,6 proc.

Svarbiausias dalykas - turinys, tai, ką muziejus gali pasiūlyti lankytojams, bet labai didelę reikšmę turi ir muziejininkų sugebėjimas įvairiomis priemonėmis komunikuoti su tikslinėmis auditorijomis ir interesų grupėmis: mokėjimas pristatyti savo veiklą, užmegzti ryšius, skatinti įsitraukimą, dalyvauti bendruose projektuose.

Puikūs pavyzdžiai - šalies muziejus vienijantis projektas „Lietuvos muziejų kelias", šiemet plėtojantis temą „Nepriklausomybės metų ženklai" , neseniai praūžęs renginys-akcija „Muziejų naktis Lietuvoje", kurio leitmotyvas - „Modernėjanti Lietuva", projektai ir renginiai, atualizuojantys Valstybės atkūrimo šimtmetį ir Europos kultūros paveldo metus, skatinantys integralų valstybės ir europietškos kultūros paveldo suvokimą. Mokyklinio amžiaus lankytojų pagausėjimą paskatino moksleiviams svetingai atvertos muziejų durys. Net keturis mėnesius nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. iki gruodžio 31 d. moksleiviai buvo kviečiami nemokamai dalyvauti specialiai jiems parengtoje Vasario 16-osios kūrėjams ir puoselėtojams skirtoje Lietuvos muziejų kultūrinio svetingumo programoje, modernios Lietuvos šimtmetį aktualizuojančiose edukacinėse veiklose. 2018 m. pradžioje  net 17 Lietuvos nacionalinių ir respublikinių bei dalis savivaldybių muziejų įsijungė į iniciatyvą „Nemokami muziejai - mokiniams", kviesdami moksleivius iki š. m. liepos 1 d. nemokamai lankytis nuolatinėse ekspozicijose.

„Muziejininkų darbas prasmingas ir reikalingas, esame įpratę daugiau dirbti, nei kalbėti. O rezultatas viršija visus lūkesčius - Lietuvos muziejai sulaukia vis daugiau lankytojų", - situaciją įvertino Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas Raimundas Balza.

 

Daugiau informacijos teikia:

Rasa Augutytė, LMA Viešųjų ryšių ir rinkodaros konsultantė,

mob. tel. +370 688 02397 ir el. paštu labadiena@museums.lt

arba

Lolita Valužienė, LMA atsakingoji sekretorė

tel.: +370 5 2790 918 ir el. paštu: muzasoc@gmail.com

 

 
 
Bendrinti