Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-06 15:29:36

Lietuvos apeliacinis teismas: advokatas kaltu dėl prekybos poveikiu pripažintas pagrįstai

Šiandien Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistojo advokato Vytauto Viniko, jo gynėjo ir prokuroro apeliacinius skundus dėl Vilniaus apygardos teismo 2017 m. spalio 4 d. nuosprendžio, kuriuo Vytautas Vinikas pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu (BK 226 straipsnio 4 dalis).

 

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija atmetė nuteistojo ir jo gynėjo prašymą nuteistąjį išteisinti. Kolegija pripažino, kad apygardos teismas advokatą Vytautą Viniką pagrįstai pripažino kaltu ir nuteisė už tai, kad jis, pasinaudodamas pažintimis, kita tikėtina ir tariama įtaka, pažadėjo ir susitarė priimti 55 000 eurų kyšį ir jį priėmė, pažadėjęs paveikti teisėją, kad šis, apeliacine tvarka nagrinėdamas baudžiamąją bylą, paskirtų švelnesnę bausmę nuteistajam.

 

Taip pat Lietuvos apeliacinis teismas atmetė prokuroro skundą ir paliko galioti apygardos teismo Vytautui Vinikui paskirtą ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant trejiems metams.

 

Teisėjų kolegija apygardos teismo nuosprendį pakeitė, konstatuodama, kad teisė verstis advokato veikla Vytautui Vinikui atimama trejiems metams ir iš nuteistojo konfiskuojamas ne turtas, o jo vertę atitinkanti 20 000 eurų suma. Kita Vilniaus apygardos teismo nuosprendžio dalis palikta nepakeista.

 

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

 

 

 

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

Vilma Budėnienė

Lietuvos apeliacinio teismo atstovė spaudai

Tel. 8 688 54040, el. p. vilma.budeniene@apeliacinis.lt

 
 
Bendrinti