Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-06 15:42:52

Į Vilnių renkasi 2018 m. Moterų politikos lyderių suvažiavimo dalyviai

2018 m. birželio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Į Vilnių renkasi 2018 m. Moterų politikos lyderių suvažiavimo dalyviai

 

Birželio 6-8 d. Vilniuje, Lietuvos Respublikos Seime, vyks kasmetinis pasaulinis Moterų politikos lyderių suvažiavimas, į kurį pakviestos esamos ir buvusios valstybių, vyriausybių vadovės, ministrės, parlamentarės, merės, nevyriausybinių organizacijų ir žiniasklaidos atstovės. Renginys organizuojamas Vilniuje Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį ir atkreipiant dėmesį, kad Lietuva prieš šimtą metų viena pirmųjų Europoje suteikė moterims teisę balsuoti.

2018 m. Moterų politikos lyderių suvažiavimą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Pasaulio moterų lyderių taryba (ang. „The Council of Women World Leaders"). Šiai tarybai pirmininkaujančios šalies vadovės teigimu, simboliška, kad būtent šiais metais moterys lyderės iš viso pasaulio susitinka Lietuvoje. Ypatingos mūsų šimtmečio sukaktys - tai drąsos ir ryžto pavyzdžiai, kurie įkvepia ir šiandien. Todėl Vilniuje vyksiantis susitikimas - tai puiki galimybė pasidalinti patirtimi, žiniomis, idėjomis ir kartu siekti bendrų tikslų.

„Šalies parlamentui - Lietuvos Respublikos Seimui - yra didelė garbė priimti tokius iškilius ir įtakingus lyderius. Viliuosi, kad šis suvažiavimas ir jo diskusijos taps paspirtimi kuo daugiau kalbėti apie lyčių lygybę - jau pasiektus rezultatus ir dar kylančius iššūkius", - sako Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Pasaulinio moterų politikos lyderių forumo prezidentė Silvana Koch-Merin (Silvana Koch-Mehrin) pabrėžia, kad Lietuvos pasiekimai įkvėpė šių metų suvažiavimo šūkį - „Jau laikas: 100 priežasčių veikti!"

Šiemet į suvažiavimą pakviestos delegacijos iš daugiau nei 70 šalių, tarp jų - JAV, Prancūzijos, Vokietijos, Belgijos, Liuksemburgo, Švedijos, Lenkijos, Ukrainos, Turkijos, Naujosios Zelandijos, Panamos, Ekvadoro, Kenijos, Togo, Madagaskaro, Maroko, Kinijos, Serbijos, Afganistano, Irano, Pakistano ir kt. Pranešimus pristatys bemaž 50 aukšto rango pranešėjų.

2018 m. Moterų politikos lyderių suvažiavimo programa sudaryta bendradarbiaujant su tarptautinėmis institucijomis, tokiomis kaip Europos lyčių lygybės institutas, Europos investicijų bankas, Jungtinės Tautos ir kt. Moterų politikos lyderių suvažiavimo dalyviai kartu su verslo, akademinės bendruomenės, pilietinės visuomenės atstovais aptars, kaip paskatinti moterų lyderystę politikoje, užtikrinti lygiavertes ekonomines galimybes, stabdyti smurtą prieš moteris. Bus diskutuojama dėl teisės aktų ir politinių sprendimų, kurie leistų pasiekti apčiuopiamų rezultatų.

 

Atkreipiame dėmesį, kad birželio 7 d., ketvirtadienį, 10.25 val. Seimo spaudos konferencijų salėje (II rūmai) įvyks Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio ir Pasaulinio moterų politikos lyderių forumo prezidentės Silvanos Koch-Merin (Silvana Koch-Mehrin) spaudos konferencija.

 

Informacija apie transliacijas: suvažiavimo renginiai birželio 7 ir 8 d. bus tiesiogiai transliuojami Seimo interneto svetainėje ir televizijos programa „Seimas - tiesiogiai", taip pat Seimo „YouTube" paskyroje. Popietiniai posėdžiai, išskyrus birželio 7 d. Seimo spaudos konferencijų salėje ir birželio 8 d. Seimo Konstitucijos salėje vyksiančius posėdžius, transliuojami nebus.

Seimo „Facebook" paskyroje bus transliuojamas suvažiavimo atidarymo posėdis birželio 7 d. ir baigiamasis posėdis birželio 8 d.

 

Renginio dienomis Seimo rūmuose veiks įprasta žurnalistų akreditavimo  (įskaitant vienos dienos leidimų išdavimą) ir darbo tvarka.

 

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Monika Kutkaitytė

Tel. (8 5)  239 6666, el. p. monika.kutkaityte@lrs.lt
 
Bendrinti