Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-06 16:26:17

STT: Byloje dėl 55 000 eurų kyšio nuteisti du asmenys

STT: Byloje dėl 55 000 eurų kyšio nuteisti du asmenys

Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos tirtą baudžiamąją bylą, kurioje kaltais dėl prekybos poveikiu stambiu mastu pripažinti du asmenys: advokatas V. V. ir buvęs policijos pareigūnas E. O.

Apeliacinis teismas iš dalies paliko galioti Vilniaus apygardos teismo 2017 m. spalio 4 d. nuosprendį, kuriuo advokatui paliko ketverių metų laisvės atėmimo bausmę ir jos vykdymą atidėjo trejiems metams, bet paskyrė trumpesnį - trejų metų (vietoj ketverių) teisės verstis advokato praktika atėmimą. Advokatas taip pat turės sumokėti 570 eurų įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų fondą bei valstybės nuosavybėn bus išieškotas konfiskuotinas turtas, kurio vertė 20 000 Eur.

Buvęs policijos pareigūnas apeliacine tvarka neskundė teismo sprendimo, jam Vilniaus apygardos teismo 2017 m. spalio 4 d. nuosprendžiu buvo paskirta pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausmė ir jos vykdymas atidėtas tam pačiam laikotarpiui, o į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų fondą E. O. turės sumokėti 380 eurų.

STT Vilniaus valdybos pareigūnų atlikto tyrimo duomenimis, policijos pareigūnas susitarė su advokatu, kad šis, gavęs 55 000 eurų kyšį, paveiks teisėją. Tariantis buvo žadama, kad pinigai neva bus perduoti teisėjui, kad šis E. O. pažįstamam nuteistajam skirtų su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę. Kaltinamasis E. O. nurodytą pinigų sumą advokatui V. V. perdavė per kelis kartus, o pastarasis, pažadėjęs paveikti teisėją, šiuos pinigus priėmė.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

--
STT naujienų galite atsisakyti http://www.stt.lt/
 
 
Bendrinti