Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-07 13:50:03

Teisme – Jono Miliaus ir Vyriausybės ginčas dėl atleidimo

 

Vilnius

2018-06-07

 

Teisme – Jono Miliaus ir Vyriausybės ginčas dėl atleidimo 

 

Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo atnaujintą administracinę bylą pagal Jono Miliaus skundą Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai dėl atleidimo iš darbo,  grąžinimo į pareigas ir įpareigojimo sumokėti vidutinį atlyginimą už visą priverstinės pravaikštos laiką. Sprendimą šioje byloje teismas skelbs birželio 27 d.

J. Milius prašo teismo panaikinti Vyriausybės 2016-09-28 nutarimą, kuriuo buvo atleistas iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pareigų, pripažinti jį bei jo pagrindu buvusį Vyriausybės 2016-09-15 pasitarimo protokolinį sprendimą neteisėtu, grąžinti pareiškėją į buvusias pareigas ir išmokėti darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo dienos (2017-10-05) iki teismo sprendimo įvykdymo dienos arba darbo užmokesčio skirtumą už šį laikotarpį, jeigu pareiškėjas bus įsidarbinęs kitoje darbovietėje.

Nagrinėjant šią administracinę bylą Vilniaus apygardos administraciniam teismui kilo abejonių dėl J. Miliaus atleidimo iš pareigų aplinkybių, todėl buvo kreiptasi į Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti, ar 2016-09-15  Vyriausybės pasitarimo protokolo klausimas ir jo pagrindu priimtas Vyriausybės 2016-09-28  nutarimas Nr. 960 „Dėl J. Miliaus atleidimo iš Valstybinės maisto ir veterinarijos direktoriaus pareigų“ neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatoms, konstituciniam teisinės valstybės principui ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymui. Konstituciniam Teismui išnagrinėjus šį prašymą ir 2018-03-02 priėmus nutarimą, bylos nagrinėjimas Vilniaus apygardos administraciniame teisme buvo atnaujintas ir  birželio 7 d. posėdyje byla buvo išnagrinėta. Teismas savo sprendimą šiame administraciniame ginče numato skelbti birželio 27 d.

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė

Vilniaus apygardos administracinio teismo

pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene

Tel. (8 5) 264 1270, mob. 8 69 816 692

el. paštas  sigita.baltaduone@teismas.lt

www.vaateismas.lt

 

 
 
Bendrinti