Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-07 14:30:11

Lietuvą ir Maltą sieja bendri interesai

Lietuvą ir Maltą sieja bendri interesai
2018-06-07    

Ketvirtadienis, birželio 7 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Maltos Prezidente Marie Louise Coleiro Preca. Valstybių vadovės aptarė svarbiausius ES darbotvarkės klausimus, taip pat Lietuvos ir Maltos patirtį stiprinant moterų teises ir socialinį saugumą.

Lietuva ir Malta yra artimos partnerės ES, kurias sieja daug bendrų interesų. Artėjančiose derybose dėl naujo daugiamečio ES biudžeto abi valstybės sieks išsaugoti adekvatų ES sanglaudos ir žemės ūkio politikos finansavimą. Prie Bendrijos išorės sienų esančioms Lietuvai ir Maltai taip pat aktualus geresnis sienų apsaugos finansavimas.

Maltos Prezidentė yra Moterų pasaulio lyderių tarybos, kuriai pirmininkauja mūsų šalies vadovė, narė. Todėl susitikime lyderės aptarė tarybos veiklą, moterų teisių apsaugą, socialinio saugumo stiprinimo klausimus. Abiejų šalių vadovės remia įvairias iniciatyvas, kurios padeda kovoti su smurto artimoje aplinkoje, socialinės atskirties problemomis. Mūsų šalyje aktyviai veikia Prezidentės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą", kuri sutelkė visuomenę spręsti smurto prieš moteris problemą, stiprinti pagalbą vaikams ir šeimai.

Maltos vadovė Lietuvoje dalyvauja Prezidentės iniciatyva vykstančiame tarptautiniame Moterų politikos lyderių forume.
Prezidentės spaudos tarnyba
 
 
Bendrinti