Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-07 14:31:45

Medžioklėje švedą sužalojęs vokietis sės į teisiamųjų suolą

Medžioklėje švedą sužalojęs vokietis sės į teisiamųjų suolą
2018-06-07 14:20 Ikiteisminiai tyrimai ir viešojo intereso gynimas

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Tomas Čepelionis surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje užsienietis kaltinamas dėl neatsargumo sunkiai sužalojęs kitą asmenį.

Nelaimė įvyko 2016 metų lapkričio 15 dieną, kai Ukmergės rajono girioje surengtoje komercinėje medžioklėje garbaus amžiaus Vokietijos pilietis, šaudamas į šerną, tuo pačiu šūviu pataikė į medžiotojo iš Švedijos pilvą.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, metu buvo nustatyta, kad nelaimė įvyko Vokietijos piliečiui K. H. B. galimai pažeidus saugaus elgesio medžioklės metu reikalavimus. Juose numatyta, kad šaudamas medžiotojas turi įsitikinti, kad šūvis nepavojingas kitiems asmenims, kad pagrindinėje medžiotojų linijoje stovintis medžiotojas turi teisę šauti ne mažesniu kaip 30 laipsnių kampu nuo jos. Aiškinantis įvykio aplinkybes nustatyta, kad nuo 1968 metų medžiojantis Vokietijos pilietis, medžioklės metu iš legaliai turimo ginklo šaudamas į šerną, šovė mažesniu nei 30 laipsnių kampu pagrindinės medžiotojų linijos atžvilgiu, todėl kulka, nušovusi šerną, pataikė ir į už 50-60 metrų nuo jo stovėjusį švedą, padarydama sunkius pilvo ertmės sužalojimus.

Ikiteisminio tyrimo metu konstatuota, kad ir sunkiai medžioklės kolegą sužalojęs medžiotojas, ir nukentėjusysis įvykio metu buvo blaivūs.

Apklausiamas Vokietijos pilietis labai gailėjosi dėl nelaimės, užjautė sužalotą medžioklės draugą, tačiau galutinėje įtariamojo apklausoje savo kaltės nepripažino.

Baudžiamojo kodekso 137 str. 3 dalyje numatyta, kad tam, kas sunkiai sutrikdė kito asmens sveikatą dėl neatsargumo, pažeisdamas teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Ši baudžiamoji byla perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui.
 
 
Bendrinti