Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-07 14:43:05

URM organizuotoje konferencijoje pristatytas ES-Kanados laisvosios prekybos sutarties naudos ir poveikio Lietuvos ekonomikai tyrimas

    Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
     Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas


J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius
Tel. 870 6 52534, 870 6 52414; el. p. media@urm.lt

    
2018-06-07

Pranešimas spaudai

URM organizuotoje konferencijoje pristatytas ES-Kanados laisvosios prekybos sutarties naudos ir poveikio Lietuvos ekonomikai tyrimas

Birželio 6 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko konferencija, kurios metu buvo pristatytas Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos susitarimo (CETA) poveikio Lietuvos ekonomikai ir verslui vertinimo tyrimas.

Renginio dalyvius pasveikino Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Egidijus Vareikis, Kanados ambasadorius Lietuvai Alain Hausser.

„CETA sukuriamos galimybės palengvina prekybos su Kanada sąlygas Lietuvos smulkioms ir vidutinėms įmonėms, ypač baldų, tekstilės ir aprangos gaminių, maisto produktų eksportuotojams. Sutartis skatina aktyviau bendradarbiauti su Kanada aukštą pridėtinę vertę kuriančiuose prekių ir paslaugų sektoriuose",-  sakė ministras L. Linkevičius.

Renginio metu Lietuvos verslo ir visuomenės atstovams buvo pristatyta URM užsakymu BGI Consulting ekspertų atliktas tyrimas, įvertinantis CETA sutarties poveikį Lietuvos ekonomikai, atskiriems pramonės ir žemės ūkio sektoriams, užimtumui, Lietuvos teisei reguliuoti viešąjį interesą. Studija patvirtino, kad CETA prisidės prie Lietuvos ekonomikos ir darbo vietų kūrimo, patvirtino verslo santykių plėtros potencialą, įskaitant informacinių technologijų paslaugų sektoriuje, naujas galimybes dalyvauti Kanados skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose.  

Taip pat konferencijoje  savo gerąja patirtimi pasidalino verslo atstovai - į Kanadą eksportuojanti Lietuvos išmaniųjų technologijų bendrovė Deeper ir viena didžiausių Kanados informacinių technologijų bendrovė CGI, neseniai pradėjusios veiklą Lietuvoje.

CETA susitarimas padėtas laikinai taikyti nuo 2017 metų rugsėjo mėnesio.  Šių metų balandžio 24 dieną CETA ratifikavo Seimas. CETA numatytas tarifų sumažinimas yra vienas didžiausių, kokį ES yra pavykę pasiekti derybose dėl laisvosios prekybos sutarčių.

CETA tyrimo ataskaitą galima rasti čia, informaciją įmonėms apie CETA naudą čia.


URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2534
Facebook | Twitter | Flickr | Youtube

 
 
Bendrinti