Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-07 15:21:01

Vyriausybės kancleris: Kinija – svarbiausia prekybos partnerė Azijoje

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis susitiko su Kinijos ambasadoriumi Lietuvoje Shen Zhifei ir aptarė tolesnį dvišalį bendradarbiavimą.

A.Stončaitis per susitikimą pabrėžė, kad Kinija yra svarbiausia  Lietuvos prekybos partnerė Azijoje ir išreiškė viltį, kad dvišaliai politiniai, ekonominiai, kultūriniai ryšiai ir toliau augs ir plėtosis. Vyriausybės kancleris padėkojo svečiui už Kinijos rodomą dėmesį Lietuvai, pasidžiaugė augančiu ekonominiu bendradarbiavimu.

Pasak A. Stončaičio, mūsų šalis mato potencialą bendradarbiavimui su Kinija finansinių technologijų, logistikos, komunikacijos ir informacinių technologijų, elektronikos, inžinerijos, pramoninės gamybos, biotechnologijų srityse. Kinija vertinama kaip vieną iš prioritetinių Lietuvos maisto pramonės eksporto rinkų. Artimiausiu metu tikimasi gauti eksporto leidimus jautienai, pašarams ir grūdams. Lietuva taip pat yra suinteresuota turistų iš Kinijos pritraukimu ir bendradarbiavimu jaunimo mainų srityje. Per pastaruosius 5 metus padvigubėjo iš Kinijos į Lietuvą atvykstančių turistų srautas. Vien pernai šalyje apsilankė apie 14 tūkst. kinų.

Susitikimai su aukščiausiais Kinijos vadovais yra vis dažnesni. Prieš keletą savaičių Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Lietuvoje besilankiusi Kinijos žemės ūkio ministru Han Changfu, Vilniuje Kinijos - Vidurio ir Rytų Europos šalių (1+16) žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumas. Šią savaitę Lietuvos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius dalyvauja 1+16 šalių ekonomikos ministrų susitikime Kinijoje.

2017 m. žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Kiniją sudarė 8 mln. eurų, eksporto suvestinėje Kinija užėmė 45 vietą iš 143 šalių. 2017 metais  Lietuvos eksportas į Kiniją išaugo 46 procentais. Į Kiniją daugiausia eksportuota sūrių ir varškės, sušaldytų mėlynių, koncentruoto pieno ir grietinėlės,  alkoholinių gėrimų ir kitų produktų.

Lietuvos ir Kinijos diplomatiniai santykiai užmegzti 1991 m. rugsėjo 14 dieną.
 
Bendrinti