Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-08 09:26:45

Arklių mainai marijampolietį atvedė į teisiamųjų suolą

Arklių mainai marijampolietį atvedė į teisiamųjų suolą


2018-06-08 08:58 Ikiteisminiai tyrimai ir viešojo intereso gynimas

Alytaus apylinkės teismo Druskininkų rūmai išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje 39 metų V. P. buvo kaltinamas apgaulės būdu įgijęs svetimą turtą - 1000 eurų vertės arklį bei jį išmainęs į kitą arklį, kurį vėliau pardavė.

Praėjusių metų kovo mėnesį V. P. atvyko į Druskininkų savivaldybės teritorijoje esantį kaimą norėdamas apgaulės būdu įgyti svetimą turtą - arklį. Atvykęs į D. Š. namus ir prisistatęs svetimu vardu ir pavarde, vyras pasiūlė mainus - pasiimti nukentėjusiojo seną, ligotą arklį, o jam per ateinančią savaitę atvežti kitą, sveiką gyvulį. Jį V. P. prižadėjo atiduoti, jei D. Š. primokės 100 eurų. Tikindamas, kad tikrai neapgaus, nuteistasis vyrui davė 90 eurų užstatą, kuris turėjo garantuoti, kad jis per savaitę pristatys sveiką ir gyvybingą arklį. Pagal susitarimą, D. Š. gavęs gyvulį turėjo grąžinti 190 eurų - užstatą ir priemoką.

Nuteistasis, išsivežęs svetimą arklį, tęsė savo nusikalstamą veiką. Atvykęs pas kitą, aštuoniasdešimties metų vyrą, gyvenantį Lazdijų rajone, su apgaulės būdu įgytu D. Š. arkliu, vėl prisistatęs svetimu vardu ir pavarde, pasiūlė mainytis gyvuliais. Pagal susitarimą, V P. turėjo gauti arklį bei 550 priemoką. Nukentėjusysis E. L. perdavė V. P. pinigus bei 450 eurų vertės arklį, kurį nuteistasis nedelsiant pardavė ikiteisminio tyrimo metu nenustatytam asmeniui. Tyrimo metu iš E. L. gyvulys buvo paimtas ir sugrąžintas tikrajam savininkui D. Š.

Teismas, įvertinęs įrodymus ir kitus surinktus duomenis, V. P. pripažino kaltu dėl sukčiavimo. Vyrui skirta galutinė subendrinta bausmė - laisvės atėmimas vieneriems metams ir šešiems mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant metams. Taip pat jis įpareigotas dirbti, o nedirbant - užsiregistruoti darbo biržoje. Vyras negali išvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be leidimo. V. P. įpareigotas atlyginti padarytą žalą nukentėjusiajam E. L., kuris įsigytą arklį turėjo grąžinti tikrajam savininkui.

Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį kontroliavo Alytaus apylinkės prokuratūros (Druskininkai) prokuroras Antanas Baranauskas. Tyrimą atliko Druskininkų policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai.

Šis nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Izabelė Bočkienė (Kaunas)

tel.: (8 37) 409 667, mob. 8 614 58 727

 
 
 
Bendrinti