Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-08 14:39:24

Lietuvos apeliacinis teismas: nuteistųjų, padariusių labai sunkų nusikaltimą, prašymai išteisinti atmesti

2018-06-08


Lietuvos apeliacinis teismas: nuteistųjų, padariusių labai sunkų nusikaltimą, prašymai išteisinti atmesti

Šiandien Lietuvos apeliacinis teismas atmetė nuteistojo A. L. gynėjo ir nuteistojo E. K. apeliacinius skundus dėl Vilniaus apygardos teismo 2017 m. gruodžio 22 d. nuosprendžio, kuriuo jie nuteisti dėl nužudymo itin žiauriai (BK 129 straipsnio 2 dalies 6 punktas) ir turto sugadinimo (BK 187 straipsnio 1 dalis).

Teisėjų kolegija, atmesdama prašymus išteisinti nuteistuosius A. L. ir E. K., konstatavo, kad apygardos teismas pagrįstai juos pripažino kaltais ir nuteisė už tai, kad jie sudavė ne mažiau kaip 33 smūgius į įvairias kūno vietas nukentėjusiajam, taip itin žiauriai, sukeldami dideles fizines kančias, jį nužudė. Be to, jie pagrįstai pripažinti kaltais ir dėl automobilio, priklausiusio nužudytajam, sugadinimo.
Kolegija konstatavo, kad nuteistiesiems A. L. ir E. K. paskirtos galutinės subendrintos penkiolikos metų laisvės atėmimo bausmės nėra per griežtos ir jas švelninti nėra jokio pagrindo. Teisėjų kolegija vertino ir nuteistųjų, padariusių labai sunkų nusikaltimą žmogaus gyvybei, asmenybes apibūdinančias aplinkybes.  
Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad mirusio asmens žmonai ir motinai priteistos neturtinės žalos dydis - kiekvienai po 40 000 eurų, yra proporcingas padarytai nusikalstamai veikai ir dėl jos kilusiems padariniams, atitinka sąžiningumo, teisingumo ir protingumo kriterijus bei teismų praktiką. Kolegija atkreipė dėmesį, kad  staigi ir netikėta vyro ir sūnaus netektis, su kuriuo žmoną ir motiną siejo artimi ryšiai, neabejotinai sukėlė neigiamas emocijas, psichologinius išgyvenimus ir dvasinį skausmą.
Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis dar gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Vilma Budėnienė
Lietuvos apeliacinio teismo atstovė spaudai
Tel. 8 688 54040, el. p. vilma.budeniene@apeliacinis.lt

 
 
Bendrinti