Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-08 14:58:43

Nuteistasis, išnaudojęs asmenis vagystėms daryti, pagrįstai nuteistas už prekybą žmonėmis

2018-06-08


Nuteistasis, išnaudojęs asmenis vagystėms daryti, pagrįstai nuteistas už prekybą žmonėmis  


Šiandien Lietuvos apeliacinis teismas atmetė nuteistojo L. N. apeliacinį skundą, kuriuo prašoma panaikinti Klaipėdos apygardos teismo 2018 m. vasario 15 d. nuosprendį, kuriuo jis nuteistas dėl prekybos žmonėmis (BK 147 straipsnio 2 dalis).

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad apygardos teismas pagrįstai nuteistąjį L. N. pripažino kaltu ir nuteisė už tai, kad jis, veikdamas su kitais asmenimis, turėdami tikslą gauti turtinės naudos, apgaule bei pasinaudodami nukentėjusiųjų pažeidžiamumu, verbavo, gabeno bei išnaudojo juos vagystėms daryti užsienio valstybėse. Teisėjų kolegija pažymėjo, kad byloje esantys įrodymai patvirtina, jog prieš nukentėjusiuosius buvo panaudota apgaulė, nes vienam nukentėjusiajam buvo žadamas gerai apmokamas darbas statybose, o kitam tiesiog gerai apmokamas darbas, tačiau iš tikrųjų nukentėjusieji buvo išnaudojami nusikalstamoms veikoms - vagystėms, daryti.

Teisėjų kolegija paliko galioti nuteistajam paskirtą 5 metų laisvės atėmimo bausmę: tokios bausmės paskyrimas užtikrins bausmės tikslų ir teisingumo principo įgyvendinimą.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis dar gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Vilma Budėnienė
Lietuvos apeliacinio teismo atstovė spaudai
Tel. 8 688 54040, el. p. vilma.budeniene@apeliacinis.lt

 
 
Bendrinti