Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-08 17:35:39

Lenkijos 100-metį Lietuva švenčia kartu

Penktadienis, birželio 8 d. (Varšuva, Lenkija). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prezidento Andrzejaus Dudos kvietimu Varšuvoje dalyvauja iškilminguose Lenkijos Nepriklausomybės 100-mečio renginiuose.

 

Šalies vadovė istoriniuose Belvederio rūmuose pasirašė simbolinėje Nepriklausomybės knygoje ir Lenkijos Prezidentui įteikė ypatingą dovaną - herbinio koklio su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės herbais Vyčiu ir Ereliu repliką.

 

Įspūdingas archeologinis radinys, pagamintas prieš 400 metų {ygimanto Vazos laikais, rastas tyrinėjant LDK valdovų rūmų vietą. Ant jo paviršiaus taip pat pavaizduotas Vazų dinastijos herbas. Tai, pasak Prezidentės, gražus Lietuvos ir Lenkijos bendros istorijos, draugystės ir tvirtų ryšių simbolis.

 

Suvienytos istorijos ir meilės laisvei, Lietuva ir Lenkija šiemet švenčia savo valstybingumo šimtmečius. Per pastarąjį amžių drąsiai įveikusios sunkiausius išbandymus, nepalau|tos totalitarinių režimų ir represijų, abi tautos šiandien sėkmingai kuria naują savo valstybių istoriją, bendromis jėgomis siekia užtikrinti savo žmonių gerovę ir saugumą.

 

Šiandien vakare Prezidentė taip pat dalyvaus iškilmingame Lenkijos Nepriklausomybės 100-mečio koncerte senajame Karališkajame teatre.

 

Šiemet Vasario 16-ąją Lietuvai švenčiant atkurtos valstybės šimtmetį, Lenkijos Prezidentas su pirmaja ponia Vilniuje dalyvavo iškilminguose renginiuose.

 

Tradiciškai Lenkijos Nepriklausomybės diena minima lapkričio 11-ąją.
 
Bendrinti