Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-11 08:56:13

Vilniuje - pirmoji tarptautinė Baltijos šalių ekonomikos tyrėjų konferencija

 

2018-06-11 Nr. 2501/102-102

 

Šiandien Vilniuje prasideda pirmoji Tarptautinė Baltijos šalių ekonomikos tyrėjų konferencija, jos metu bus įsteigta Baltijos šalių ekonomikos tyrėjų asociacija bei ekonomikos mokslo žurnalas anglų kalba Baltic Journal of Economics. Pirmosios konferencijos garbės svečias - Kembridžo ir Pietų Kalifornijos universitetų profesorius Hashem Pesaran, sukūręs globalios ekonomikos modelį, atskleidžiantį, kaip ekonominės krizės plinta tarp šalių.

 

„Siekiame suvienyti Lietuvos, Latvijos ir Estijos ekonomikos tyrėjus tam, kad Baltijos šalys atsirastų pasauliniame ekonomikos mokslo žemėlapyje, pritrauktume daugiau žymių profesorių, paskatintume domėjimąsi Baltijos šalių ekonomika. Visos trys šalys susiduria su panašiais ekonomikos iššūkiais ir problemomis, tad bendras darbas reikštų daugiau bendrų mokslinių tyrimų ir projektų aktualiomis temomis, o kartu - ir daugiau svorio tarptautinėje erdvėje", - teigė Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

 

Šiemet konferencijos garbės svečias Kembridžo ir Pietų Kalifornijos universitetų profesorius Hashem Pesaran skaitys pranešimą apie neapibrėžtumo įtaką ekonominei veiklai iš globalios perspektyvos. Jo pranešimą bus galima tiesiogiai stebėti Lietuvos banko svetainėje www.lb.lt nuo 11.10 val.

 

Iš viso birželio 11-12 dienomis vykstančios Tarptautinės Baltijos šalių ekonomikos tyrėjų konferencijos metu bus surengtos 26 diskusijų sesijos, kuriose bus pristatyti net 46 moksliniai tyrimai. Tai pirmoji tokios apimties tarptautinė ekonomikos konferencija Lietuvoje. Iš viso konferencijoje dalyvaus daugiau nei 130 mokslininkų iš beveik 50 universitetų. Dauguma dalyvių - lietuvių kilmės mokslininkai, dirbantys ar besimokantys užsienio universitetuose, taip pat Lietuvos, Latvijos bei Estijos centriniuose bankuose dirbantys tyrėjai.

 

Konferenciją organizuoja Lietuvos banko Tyrimų centras drauge su Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetu ir organizacija Global Lithuanian Leaders. Ji vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Planuojama, kad bendra Baltijos šalių tyrėjų konferencija taps kasmete tradicija ir ją pasikeisdami organizuos Lietuvos, Latvijos ir Estijos centriniai bankai su šalių pagrindiniais universitetais.

 

Viešųjų ryšių skyrius
 
Bendrinti