Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-11 11:45:45

VALSTYBINĖ MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBA

 

 

Jurgita Savickaitė,

vyriausioji patarėja, atstovė spaudai

Tel.: 249 1614, mob. tel. 8 612 57988

http://www.vmvt.lt;

jurgita.savickaitė@vmvt.lt 

 

Pranešimas spaudai

 

 

2018 m. birželio 11 d.

 

Nustatytas 5 AKM židinys kiaulių laikymo vietoje

 

Lietuvoje nustatytas jau penktas afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys kiaulių laikymo vietoje.

 

Ligos protrūkis užfiksuotas Lazdijų sen. ūkyje, kuriame savo reikmėms buvo auginamos 3 kiaulės.

Netikėtai vienai jų nugaišus, ūkininkas informavo Lazdijų valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kurios inspektoriai paėmė mėginius ištirti dėl AKM. Diagnozė pasitvirtino - kiaulė nugaišo nuo maro. Visos ūkyje laikytos kiaulės sunaikintos.

 

Atliekant epizootinį tyrimą, nustatyta, kad ūkininkas šių metų balandžio mėnesį netoli savo gyvenamos teritorijos buvo radęs šerno gaišeną, užkrėstą AKM. Specialistų nuomone, liga į ūkį galėjo patekti dėl netiesioginio kontakto su laukine fauna.

 

„Kiaulių laikytojai, radę netoli namų šernų gaišenų, turi išlikti itin budrūs, kadangi tokiais atvejais viruso patekimo į ūkį rizika padidėja. Pastebima, kad virusas dažniausiai pasireiškia kiaulių laikymo vietose ten, kur apylinkėse buvo nustatyti AKM atvejai laukinėje faunoje. Todėl labai svarbu nuolat naudoti dezinfekcines medžiagas, keisti avalynę ir drabužius prieš einant į kiaulių laikymo patalpas. AKM plitimas ūkiuose rodo, kad ne visi kiaulių laikytojai pakankamai suvokia šios ligos grėsmę ir įvertina dėl jos patiriamus nuostolius, kai kurie nepaiso biologinio saugumo reikalavimų, neįvertina jų svarbos", - primena Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.

 

AKM plinta ir kaimyninėje Lenkijoje. Šios šalies kolegos informavo apie 13 protrūkį Vlodavos apskrityje (Liublino vaivadija) esančiame ūkyje, kuriame buvo laikoma 20 kiaulių. Nugaišus vienai penimai kiaulei ir pasitvirtinus AKM diagnozei, visos ūkyje augintos kiaulės nugaišintos ir utilizuotos.
 
Bendrinti