Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-12 14:28:58

Lietuvos laisvės lygai 40-mečio proga priimta Seimo rezoliucija


2018 m. birželio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

Lietuvos laisvės lygai 40-mečio proga priimta Seimo rezoliucija

Seimas, pažymėdamas, kad 2018 m. birželio 15 d. minėsime Lietuvos laisvės lygos (LLL) įkūrimo 40-metį, reiškia didžiausią pagarbą šiai rezistencinei tautinio atgimimo organizacijai ir ragina atlikti išsamius LLL veiklos mokslinius tyrimus bei juos panaudoti edukaciniams tikslams. Parlamentas vertina Lietuvos laisvės lygos bekompromisę kovą dėl Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo. Už tai numatančią Seimo rezoliuciją (projektas Nr. XIIIP-2298) vieningai balsavo 109 Seimo nariai.
Priimtame dokumente akcentuojami Lietuvos laisvės lygos kelti uždaviniai ugdyti tautinį-patriotinį jaunimo supratimą rengtis atkurti valstybės Nepriklausomybę, atkreipti tarptautinės visuomenės dėmesį į neteisėtos Baltijos šalių okupacijos ir aneksijos klausimą.
„Lietuvos laisvės lyga savo viešais pareiškimais, organizuotais mitingais bei atvira konfrontacija su sovietiniu režimu iš esmės praplėtė visuomenės kritinio mąstymo ribas ir atvėrė kelią platesniam tautos atgimimo judėjimui", - pabrėžiama dokumente. Rezoliucijoje pažymima, kad tautinio atgimimo laikotarpiu Lietuvos laisvės lyga ryžtingai kvietė visuomenę nuosekliai laikytis Laisvės bei Nepriklausomybės idealų, o LLL kelti tikslai, uždaviniai, idėjos ilgainiui tapo atsikuriančios nepriklausomos Lietuvos valstybės oficialiosios politikos neatskiriama dalimi.

Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausiasis specialistas
Rimas Rudaitis
Tel. (8 5)  239 6132, el. p. rimas.rudaitis@lrs.lt
 
 
Bendrinti