Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-12 15:35:20

Seimo TS-LKD frakcijos pranešimas: „Opozicija siūlo riboti tiesiogines išmokas stambiems ūkiams"


Seimo TS-LKD frakcijos pranešimas: „Opozicija siūlo riboti tiesiogines išmokas stambiems ūkiams"
 
Reaguodami į Prezidentės šiandien išsakytą kritiką dėl padėties žemės ūkio sektoriuje, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Mykolo Majausko iniciatyva opozicinių frakcijų atstovai įregistravo įstatymo projektą, kuriame siūloma riboti maksimalias tiesioginių išmokų sumas, nustatant, kad tiesioginių išmokų suma, tenkanti vienam asmeniui ar susijusiems asmenims, negali viršyti 150 000 eurų per metus.
„Dabartinė situacija, kuomet nėra ribojamos maksimalios tiesioginių išmokų sumos, prisideda prie nesubalansuotos ir nesąžiningos konkurencinės aplinkos sudarymo ir palaikymo. Tai skatina žemės ūkio paskirties žemės koncentraciją vienose rankose, o paramą švaisto remiant didelius pelnus ir apyvartas turinčius ūkininkus ir įmones. Tuo metu smulkesni ūkiai atsiduria nelygiose konkurencinėse sąlygose. Todėl tikimasi, kad tokie ribojimai sukurs palankesnes sąlygas paramos žemės ūkiui paskirstymui, veiks kaip atgrasanti priemonė nuo žemės ūkio paskirties žemės koncentravimo ir piktnaudžiavimo teikiama parama", - teigia Seimo narys M. Majauskas.
Europos Sąjungoje vyksta diskusijos dėl maksimalių išmokų slenksčio sumažinimo iki 100 tūkst. eurų. Apie tokius planus pasisakė ES žemės ūkio komisaras Filas Hoganas (Phil Hogan) svarstant ateinančią finansinę perspektyvą.
Lietuvoje iki šiol 80 proc. visos ES paramos dalijosi 20 proc. paramos gavėjų ir tokia disproporcija, Seimo nario M. Majausko įsitikinimu, netoleruotina.
„Suprantama, kad kai kurie didelius žemės plotus turintys valdančiųjų atstovai gali priešintis tokiai iniciatyvai, tačiau negalime nepaisyti realybės, kad siekiant asmeninių interesų iškreipiama sąžininga konkurencija ir ypač - žemės ūkio srityje", - apibendrino M. Majauskas.
 
Daugiau informacijos:
Seimo TS-LKD frakcijos narys
Mykolas Majauskas
Mob. 8 612 90 001, el. p. Mykolas.Majauskas@lrs.lt
 

 
 
Bendrinti