Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-13 09:06:08

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas

       

 

2018 m. birželio mėn. 14 d. (ketvirtadienį) GEDULO  IR  VILTIES  DIENĄ,  18 val.  Kauno  įgulos  karininkų  ramovėje (A. Mickevičiaus g. 19, Kaunas), kviečia pamatyti Česlovo Stonio kompozicijos PREMJERĄ :

 

VISKĄ  SAUGOK, ATMINTIE

(skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui

ir partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago 100-osios gimimo metinėms)

 

Kai tu tarsi pirmus žodelius

Tai pirmiau, negu „Mama", „Tėveli",

Tavo lūpom lai ištartas bus

Draugo Stalino vardas , dukrele.

 

Kas tai?  Nevykęs „juodas" humoras?  O gal kraupus bepročio kliedesys?  Ne, deja, ne. Tai visų mūsų gyvenimas. Pažemintas, sulaužytas, išprievartautas.

Mums begėdiškai melavo, iš mūsų tyčiojosi, vertė mus meluoti, meluoti mokė mūsų vaikus, trypė mūsų žmogiškąjį orumą, visom išgalėm trynė mūsų atmintį.

Vieni to košmaro neatlaikė - nusižudė,  kiti išprotėjo, treti prasigėrė, o dar kiti, ir jų dauguma, su viskuo susitaikė ir nutarė, kad kitokio gyvenimo ir būti negali.  Pastarieji, t. y. beveik mes visi, esame didžiausi ligoniai - dvasios daltonikai.  Nebeskiriam Tiesos nuo melo, esame pasirengę „dėl trupinio aukso, gardaus valgio šaukšto" parduoti ir išduoti tėvą, motiną, vaikus, Tėvynę.  O baisiausia, viską užmiršti.

Kompozicija „Viską saugok, atmintie" yra absoliučiai dokumentinė.  Nei vieno išgalvoto žodžio. Taip buvo kalbama, rašoma, dainuojama, daroma.  Lietuva buvo skandinama kraujo jūroje, melo vandenyne.  Ir vis dėlto išliko...

Lietuvos Partizanas,  karo tribunolo nuteistas mirti, kreipiasi į mus:  „Nebijau mirties. Tik, Dieve mano, vieno bijau, kad mano tauta neprarastų atminties, kad niekas niekada neminės mano vardo, kad nueisiu į užmarštį, į juodą nežinią... Todėl vis meldžiuosi, Dieve, neatimk iš mano tautos atminties!"

O pavojus didelis.  Dar daug Lietuvoje Tarybų Lietuvos...

Kas galėtų paneigti?!

 

Kompozicijos autorius Česlovas Stonys

Atlikėjai:

ČESLOVAS STONYS - aktorius;

SAULIUS SIPAITIS - aktorius;

PRANAS ZAREMBA - aktorius.

 

RENGINYS ATVIRAS VISIEMS IR NEMOKAMAS!

     

  Daugiau  informacijos  apie  Fondo  veiklą  galite  rasti  svetainėje  internete    www.ciurlioniopaveldas.eu

 
 
Bendrinti