Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-14 09:20:01

Seimo Pirmininkas susitiks su Nyderlandų Karaliumi

Seimo Pirmininkas susitiks su Nyderlandų Karaliumi
 
Birželio 13-15 dienomis Lietuvoje lankosi Jo Didenybė Nyderlandų Karalius Vilemas Aleksandras (Willem-Alexander) ir jo vadovaujama delegacija.
Birželio 15 d., penktadienį, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis su Nyderlandų Karaliumi susitiks Seime. Susitikimas vyks Algirdo Mykolo Brazausko salėje (I rūmai), pradžia - 10.50 val.
Susitikime dalyvaus Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Juozas Bernatonis, Tarpparlamentinių ryšių su Nyderlandų Karalyste grupės pirmininkė Aušrinė Armonaitė ir kt.
Prieš susitikimą (10.46 val.) Seimo Pirmininkas ir Nyderlandų Karalius sustos bendrai nuotraukai Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje (I rūmai). Susitikimo pabaigoje (11.15 val.) svečias pasirašys Seimo Garbės svečių knygoje.
Norintys filmuoti ir fotografuoti žiniasklaidos atstovai turės galimybę fiksuoti Nyderlandų Karaliaus sutikimą, bendrą nuotrauką ir susitikimo Algirdo Mykolo Brazausko salėje pradžią bei pabaigą (po 2 min.).
 
Vizito Lietuvoje metu Nyderlandų Karalius Vilemas Aleksandras susitiks su Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu, Antakalnio kapinėse pagerbs žuvusiuosius už Lietuvos laisvę, dalyvaus tvarios energetikos forumo atidarymo renginyje technologijų startuolių parke „Vilnius Tech Park", vėliau vyks į Kauną, kur atidengs paminklą Janui Zvartendeikui (Jan Zwartendijk), Nyderlandų verslininkui, diplomatui, pasaulio teisuoliui Antrojo pasaulinio karo metu gelbėjusiam Lietuvos žydus. Nyderlandų Karaliaus vadovaujama delegacija taip pat lankysis Rukloje ir susitiks su NATO pajėgose tarnaujančiais olandų kariais.   
 
2013 m. Vilemas Aleksandras (g.1967 m.) sostą paveldėjo iš savo motinos, Karalienei Beatričei (Beatrix) atsisakius sosto. Prieš įžengdamas į sostą Vilemas Aleksandras ėjo pareigas ir dirbo vadybos, sporto, infrastruktūros, informacijos ir komunikacijos technologijų, gynybos srityse. Daugiau informacijos apie Nyderlandų karališkąją šeimą galima rasti čia (anglų k.).
Pirmą kartą tuo metu sosto įpėdinis Orano princas Vilemas Aleksandras Lietuvoje lankėsi 2002 m. birželio mėn.  
 
Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro patarėja Jolanta Anskaitienė
Tel. (8 5) 239 6508, el. p. jolanta.anskaitiene@lrs.lt
 
 
 
 
 
Bendrinti