Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-14 09:58:14

„Telia Lietuva" duomenų valdymo plėtrą vykdys be įsigijimo

„Telia Lietuva" duomenų valdymo plėtrą vykdys be įsigijimo


Didžiausia Lietuvos telekomunikacijų ir IT paslaugų bendrovė „Telia Lietuva" šiandien atsiėmė šių metų vasarį  Konkurencijos tarybai pateiktą pranešimą apie koncentraciją, įsigyjant „Duomenų logistikos centrą" (DLC) iš „Lietuvos energijos" ir „Litgrid". 2017 m. rugpjūtį pasirašytas DLC įsigijimo sandoris nebus tęsiamas, o įsigijimui numatytos lėšos bus nukreiptos į pagrindinės veiklos plėtrą.
Sandorio šalys - „Telia Lietuva", „Lietuvos energija" ir „Litgrid"  - pasirašė sandorio nutraukimo sutartį. Remiantis preliminariomis Konkurencijos tarybos rinkos vertinimo indikacijomis, po koncentracijos „Telia Lietuvos" užimama duomenų centrų rinkos dalis reikšmingai išaugtų, todėl bendrovė privalėtų perleisti dalį savo ar įsigyjamos įmonės veiklos tretiesiems asmenims.
„Įvertinę preliminarias Konkurencijos tarybos rinkos vertinimo indikacijas, matome, kad, negalėsime įgyvendinti įsigijimo tokia apimtimi, kuri mus tenkintų. Nenorėdami skirti laiko veiksmams, kuriais galiausiai nesukurtume laukiamos vertės, nusprendėme atsiimti pranešimą dėl koncentracijos. Gerbiame konkurencijos priežiūros institucijos indikacijas ir neketiname dėl jų ginčytis", - sako „Telia Lietuva" vadovas Kęstutis Šliužas.
Pasak jo, sinergija šioje srityje galima tarp „Telia" grupės įmonių, pavyzdžiui, pasinaudojant ir birželio pradžioje Suomijoje atidaryto antro pagal dydį Šiaurės šalyse ir vieno moderniausių Europoje atviro duomenų ir debesijos centro pajėgumais.  
Šiuo metu „Telia" Lietuvoje valdo 8 duomenų centrus ir yra didžiausia IT infrastruktūrinių paslaugų teikėja Lietuvoje. Prieš dvejus metus „Telia" Vilniuje atidarė naują „Tier III" patikimumo duomenų centrą. Tai - tik vienas iš dviejų tokio saugumo lygio duomenų centrų Lietuvoje ir šeštas Baltijos jūros šalių regione.
Asmuo, įgaliotas teikti papildomą informaciją - Audrius Stasiulaitis, atstovas spaudai, tel. (8 5) 236 7019, el. p. audrius.stasiulaitis@telia.lt  
 

 
 
Bendrinti