Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-14 11:21:43

S. Gentvilas: Ko siekia Vyriausybė, užsimojusi apginkluoti nepilnamečius?

S. Gentvilas: Ko siekia Vyriausybė, užsimojusi apginkluoti nepilnamečius?
 
Pasaulio žiniasklaidai nenutylant apie kraupias nelaimes dėl susišaudymų mokyklose, Lietuvos Vyriausybė nepasimoko iš tragedijų, Lietuvoje nepilnamečiams vis dar leidžiama turėti ginklus. Vyriausybė pateikė įstatymo projektą, kuriuo paaugliams nuo 16 metų ribojimų įgyti ginklą nėra, priešingai - šiems leidžiama naudotis šautuvais, pistoletais revolveriais ir kitais B, C kategorijų ginklais. Parlamentaras Simonas Gentvilas įregistravo įstatymo projekto siūlymą, kuriuo siekiama amžiaus cenzą padidinti iki 18 metų.
 
„Vyriausybės teikiamame projekte nurodoma, kad asmuo nuo 16 metų galės įgyti ginklą, tačiau nėra aišku nei kur jį laikys, nei kaip naudos ar transportuos. Teisę vairuoti asmuo įgyja tik sulaukęs 18 metų, taigi akivaizdu, kad ginklo gabenimas gali kelti pavojų ne tik pačiam paaugliui, bet ir aplinkiniams. Projekte taip pat nėra numatytų aplinkybių, kurios būtų susijusios su nepilnamečio asmens ginklo praradimu, neteisingu panaudojimu. Neužsimenama ir apie nepilnamečius globojančių asmenų, tėvų pareigas ir atsakomybes", - sakė S. Gentvilas.  
 
Parlamentaras pabrėžia, kad Vyriausybės pateiktas projektas šiurkščiai prieštarauja Vaiko teisių konvencijai. Todėl siūlo įstatyme nurodytą amžiaus cenzą padidinti iki 18 metų. Pasiūlymas parengtas konsultuojantis su NVO vaikams konfederacija ir Lietuvos Ginklų savininkų asociacija.
 
 
Plačiau - prisegtame pranešime.
 
Pagarbiai
 
    Justė Žulienė
Liberalų sąjūdžio frakcijos ryšių su visuomene atstovė
Tel. (8 5) 239 6357, mob. 8 612 25816
El. p.: liberalai@lrs.lt

 

 
 
Bendrinti