Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-06-20 14:14:52

Vandens pramogų entuziastai Havajus atranda Melnragėje

Vandens pramogų entuziastai Havajus atranda Melnragėje

Vandens sporto ir pramogų paplitimas Lietuvoje po truputį, bet iš esmės keičia poilsio prie vandens tradicijas ir sampratą. Šio sporto entuziastai savo pavyzdžiu jau įrodė, kad ir Baltijos jūra nė kiek ne blogiau nei egzotiškieji vandenys yra tinkama raižyti ją banglentėmis, irklentėmis, jėgos aitvarais ar kitomis vandens priemonėmis.

Atrasti bei patirti kitokį laisvalaikio praleidimo būdą pajūryje šią vasarą bus sudaryta galimybė platesniam besidominčiųjų ratui. Rugpjūčio 11 dieną Klaipėdoje, Pirmojoje Melnragėje, šalia šiaurinio molo, pirmą kartą rengiama banglenčių, irklenčių, jėgos aitvarų ir jūrinių baidarių dienos stovykla „Wave Camp".

Pasak šios stovyklos sumanytojo, pirmuoju Melnragės banglentininku tituluojamo Mariaus Satkevičiaus, renginio tikslas - pademonstruoti žmonėms, kad mūsų pajūris yra tinkamas aktyviai veiklai ant vandens ir kad Baltijos bangos - ne tokios ir šaltos, kaip dažnai yra bijoma. Anot Mariaus, turint tinkamą aprangą bei atitinkamai pasiruošus, bangas Baltijoje galima gaudyti ne tik vasarą, bet ir kitais metu laikais, net žiemą. Tai M. Satkevičius ir jo bendraminčiai įrodo savo pavyzdžiu - čiuožti nuo bangų jiems yra tekę ir sausio mėnesį.  

„Banglentės populiarios visame pasaulyje, nepriklausomai nuo geografinės padėties. Nuo bangų čiuožinėjama ir Islandijoje ar Norvegijoje. Man pačiam yra tekę „surfinti" Arkties vandenyne, nors nemėgstu šalto vandens. Tiesiog šiuolaikinės sportinės aprangos technologijos leidžia tai daryti", - teigia M. Satkevičius.  

Rugpjūtį Melnragėje rengiamos „Wave Camp" stovyklos šūkis - „Pažink... Pajusk... Išsilaisvink..." „Labai pasistengsime, kad pas mus atvykę žmonės per tą dieną spėtų susipažinti su viena ar kita vandens sporto šaka ir pajustų tą išsilaisvinimo jausmą, kurį suteikia jūra, vėjas ir bangos. Todėl kviečiame visus išbandyti ir galbūt pamilti bei propaguoti vandens pramogas", - tvirtina organizatoriai.

Pirmoji Melnragė renginiui pasirinkta neatsitiktinai. Pasak daugiau nei 8 metus Baltijoje bangas gaudančio M. Satkevičiaus, būtent čia per visą Lietuvos ir Latvijos pajūrį lūžta pačios geriausios, labiausiai šiam užsiėmimui tinkančios bangos.

Stovykla prasidės diskusija apie vandens sporto galimybes ir plėtrą Lietuvos pajūryje. Vėliau visą dieną vyks pamokos, į kurias būtina išankstinė registracija. Registruotis galima jau dabar elektroniniu paštu go@surfstyle.lt, nurodant, kurią vandens sporto šaką - banglentes, irklentes, jėgos aitvarus ar jūrines baidares - norėsite išbandyti. Pasak organizatorių, vietų skaičius šiose pamokose yra labai ribotas.

Už pamokas bus renkamas tik simbolinis 5 eurų mokestis. Organizatoriai savo ruožtu pasirūpins visa reikiama įranga bei apranga, stovykloje dirbs profesionalūs instruktoriai, kurie suteiks tiek teorinių, tiek praktinių žinių apie pasirinktą vandens sporto šaką ar pramogą. Išskirtinis dėmesys bus skiriamas stovyklos dalyvių saugumui. Renginys organizuojamas kartu su šios srities profesionalais - kompanijomis „Surf  shop", „Vandens supynės" ir „Baidarių centras".

Dienos pabaigoje bus surengtos bandomosios varžybos, kuriose dalyviai galės pasitikrinti bei įtvirtinti tai, ką išmoko stovyklos metu.

Stovyklos uždarymui ruošiamas romantiškas vakarėlis ant jūros kranto su besileidžiančia saule, stovyklos dvasią atitinkančia muzika ir vandens pramogų bei išsilaisvinimo jausmo suvienyta bendraminčių kompanija.

„Dažniausiai tiek klaipėdiečiai, tiek atvykstantys poilsiautojai į pajūrį važiuoja arba pagulėti, arba papiktnaudžiauti alkoholiniais gėrimais. Mūsų tikslas yra parodyti, kad galima ir yra labai smagu laiką pajūryje leisti kitaip - užsiimant vandens sportu ar pramogomis. Todėl ir stovykla „Wave Camp" organizuojama be jokio alkoholio", - akcentuoja banglentininkas M. Satkevičius.
 
 
Bendrinti