Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-07-04 14:10:12

JŪRŲ MUZIEJUS VĖL KVIEČIA SUSIŽADĖTI SU JŪRA

JŪRŲ MUZIEJUS VĖL KVIEČIA SUSIŽADĖTI SU JŪRA
PRANEŠIMAS SPAUDAI
2018 07 04
Nika Puteikienė, Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vedėja
Tel.: 8 46 490751, 8 671 55567
                             Ketvirtadienį, liepos 5 dieną 12 val. Lietuvos jūrų muziejus kviečia į meninės instaliacijos atidarymą „Susižadėję su jūra II. Kriauklės".
                      Tai - jau antroji muziejaus instaliacija, įrengta 20 pėdų jūriniame konteineryje Klaipėdoje, prie burlaivio „Meriadianas". Subtiliai dekoruotame konteineryje pristatoma edukacinė meno platforma, interpretuojanti muziejaus eksponatus. Pernai lankytojai susipažino su unikaliu tiek savo išvaizda, tiek savo istorija Venecijos dožų galeros „Bucentauro" modeliu.                     
                      Šiemet modernia kalba prakalbinama jūrų moliusko Australijos trimitininko kriauklė. Tai - viena didžiausių kriauklių pasaulyje, užauganti iki 90 centimetrų ilgio ir kartu su moliusku sverianti net iki 18 kg. Apie tokio dydžio kriauklę svajoja kiekvienas kolekcionierius, nes paprastai jos siekia tik apie 25 cm.
                      Parodos kūrėjas - režisierius Justas Tertelis teigia, kad konteineris - tai lyg kriauklės vidus, į kurį patekę lankytojai kviečiami įsiklausyti į save ir į juos supančią aplinką. Jie patenka į povandeninį pasaulį. Menininkas instaliaciją konstruoja taip, kad lankytojai joje mėgintų atrasti savo individualų santykį su Baltijos jūra, pasaulio vandenynu, o galbūt net permąstytų savo elgesį su juos supančia aplinka. Paroda praturtinta ir naujausiomis šiuolaikinėmis technologijomis, kurios padeda prakalbinti nebylų muziejaus eksponatą.
                      Edukacinės meno platformos „Susižadėję su jūra II" lankymas nemokamas. Lankytojai laukiami trečiadienį-sekmadienį 11.00-19.00 val. Ji įgyvendinta remiant Klaipėdos miesto savivaldybei, KJKK „Bega", UAB „Arijus", UAB saugos tarnyba „Argus".

Alfonso Mažūno nuotr.Pagarbiai,
Nina Puteikienė
Viešujų ryšių ir rinkodaros skyriaus vedėja
Mob. +370 671 55 567, tel. +370 46 49 07 51

 

 
Lietuvos jūrų muziejus
Klaipėda, Smiltynės g. 3, LT-93100
ljm@muziejus.lt
www.muziejus.lt


 
 
Bendrinti