Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-07-04 14:50:46

UŽ PIKTNAUDŽIAVIMĄ TARNYBINE PADĖTIMI - GRIEŽTOS BAUSMĖS

Siunčiu Kauno apylinkės teismo pranešimą spaudai.
 
UŽ PIKTNAUDŽIAVIMĄ TARNYBINE PADĖTIMI - GRIEŽTOS BAUSMĖS
2018-07-04
 
Kauno apylinkės teismas už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi buvusiai Nacionalinės žemės tarnybos (toliau - NŽT) direktorei D. G. skyrė 20 713 Eur baudą ir uždraudė trejus metus būti išrinktai ar paskirtai į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevyriausybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas.
 
Nuteistosios D. G. sukurstyti valstybės tarnautojui prilyginti asmenys - buvęs Kauno klinikinės ligoninės direktorius G. A., jo pavaduotojas intervencinei medicinai K. G., minėtos ligoninės Priėmimo, skubios pagalbos ir traumų skyriaus laikinasis vedėjas A. Š. bei šios ligoninės bendrosios praktikos slaugytoja S. S. - pripažinti kaltais piktnaudžiavę tarnybine padėtimi.
 
Buvusiam ligoninės direktoriui G. A. teismas skyrė 13 181 Eur baudą bei uždraudė trejus metus būti išrinktam ar paskirtam į bet kokias vadovo pareigas visose gydymo ir sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose įstaigose. G. A. pavaduotojui K. G. skirta 11 298 Eur bauda bei uždrausta dvejus metus būti išrinktam ar paskirtam į bet kurias vadovo pareigas visose gydymo ir sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose įstaigose. Laikinajam traumatologijos punkto vedėjui A. Š. paskirta 6 402 Eur dydžio bauda, o minėtos ligoninės slaugytojai S. S. - 3 766 Eur bauda.
 
„Bylos nagrinėjimo metu pasitvirtino ikiteisminio tyrimo metu surinkti įrodymai, jog minėti asmenys, veikdami bendrininkų grupėje, piktnaudžiavo jų užimama tarnybine padėtimi ir jiems suteiktas įgaliojimais. Jų kaltė visiškai įrodyta liudytojų parodymais, kriminalinės žvalgybos veiksmų protokolais ir kitais rašytiniais įrodymais", - pažymi didelės apimties bylą išnagrinėjusi teisėjų kolegija.
 
Byloje buvo nustatyta, kad D. G. 2015 m. gruodžio 19 d., būdama neblaivi (1,66 prom.), Kaune, Savanorių pr., padarė autoįvykį. Ji, siekdama išvengti administracinės ir drausminės atsakomybės, telefonu nurodė savo patarėjui G. J. F., pasinaudojant pažintimis ir kita įtaka, nuslėpti jos girtumą. Vykdydamas D. G. nurodymą, G. J. F. telefonu susisiekė su Kauno AVPK Viešosios tvarkos valdybos viršininku R. S., Lietuvos automobilių klubo prezidentu R. D., susisiekimo viceministru S. G., Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vyriausiąja specialiste L. N., kurių netiesiogiai prašė padėti išvengti atsakomybės jo vadovei D. G. Telefoninių pokalbių įrašuose užfiksuota, kad jis taip pat prašė pagalbos, jog žiniasklaidoje nebūtų paviešintas tuo metu aukštas pareigas užėmusios D. G. vairavimo esant neblaiviai faktas.
 
Tą pačią dieną buvęs ligoninės direktorius G. A. susitarė su savo pavaduotoju intervencinei medicinai K. G., jog šis duotų neteisėtus nurodymus laikinajam traumatologijos punkto vedėjui A. Š. nuslėpti D. G. girtumą, kuris, vykdydamas tiesioginio vadovo nurodymus, susitarė su kaltinamąja D. G., jog ji anksti ryte atvyks į traumatologijos punktą duoti naujo kraujo mėginio. Jis tą dieną dirbusiai slaugytojai S. S. liepė iš D. G. paimti naują kraujo mėginį, kuri, vykdydama tiesioginio vadovo nurodymus, paėmė kraują ir sukeitė jį su autoįvykio dieną paimtu kraujo mėginiu.
 
Baigusi darbą slaugytoja kraujo mėginį su 1,01 prom. alkoholio koncentracija pasiėmė su savimi ir grįžusi namo išmetė jį į atliekų konteinerį, esantį jos namo kieme. Nustatyta ir tai, kad slaugytoja jokiuose medicininiuose dokumentuose nepažymėjo, jog kitą dieną dar kartą buvo paimtas D. G. kraujo mėginys, kadangi iš anksto buvo sutarta, kad NŽT vadovės kraujyje alkoholio neturi būti rasta.
 
Teisme nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažino. Visi jie teigė, kad jokių neteisėtų veiksmų neatliko, nors slaugytoja S. S. teisme pripažino sukeitusi kraujo mėginius, tačiau sakė tai padariusi per klaidą.
 
Nuosprendyje pažymima, kad tokiu savo elgesiu buvusi NŽT direktorė D. G. demonstravo nepagarbą savo institucijai, įstatymams, sumenkino savo kaip valstybės tarnautojos vardą, NŽT autoritetą ir dalykinę reputaciją, sukėlė nepasitikėjimą visu viešuoju administravimu ir valstybės tarnautojais. Teismas pažymėjo, kad dėl tokių D. G. veiksmų didelę neturtinę žalą patyrė valstybės įstaiga NŽT.
 
Teisėjų kolegija pabrėžia, kad Kauno klinikinės ligoninės vadovybė bei slaugytoja S. S. jiems suteiktus įgaliojimus ir pareigas naudojo priešingai tarnybos interesams ir savo neteisėtais veiksmais padarė didelę žalą ligoninei. „Tokiais savo veiksmais medikai pažeidė pagrindinį viešojo administravimo principą nepiktnaudžiauti valdžia", - konstatavo teisėjų kolegija.
 
Teismo paskirtas baudas nuteistieji į valstybės biudžetą turės sumokėti per 18 mėnesių nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Laiku nesumokėjus baudų, jos bus išieškomos priverstinai.
 
Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.
 
Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.
 
Pagarbiai
 
Vaida Bytautė
Kauno apylinkės teismo pirmininko
padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)
 
 
Laisvės al. 103, 44291 Kaunas
Tel. (8 37) 466 200
Mob. 8 645 14033
Faks. (8 37) 424 743,
https://kauno.teismai.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai
 
Šiame laiške pateikiama informacija adresuota asmeniškai tiesioginiam jos gavėjui. Jei šį laišką
gavote per klaidą, prašom nedelsiant jį grąžinti, ištrinti ir apie klaidą pranešti siuntėjui.

Prieš spausdindami šį laišką pagalvokite apie tūkstančius išsaugotų medžių
 
 
 
 
 
Bendrinti