Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-07-04 19:50:32

Liepos 5 d. 18 val. (trukmė 1 val.)KVIEČIAME Į JAPONŲ CHORO „AK-choir" (buvęs MiTAMA) koncertą

Liepos 5 d. 18 val. (trukmė 1 val.)KVIEČIAME Į JAPONŲ CHORO „AK-choir" (buvęs MiTAMA) koncertą Japoniškame sode su šaltiniu SEI SHIN En.

Renginio metu bus altliekamos Anime filmuko, Japonijos šiaurėje gyvenančios Ainų, samurajų, žvejų ir Fukušimos dainos. Koncerto pabaigoje visi dainuosime G. Paškevičiaus daina "Mano kraštas" (žodžiai E. Drungytės) - japonų ir lietuvių kalbomis. Kai kurių dainų metu bus šokama, bei žiūrovai kviečiami dainuoti kartu.

2014 vasarą choro vadovas Akihito Kinashi lankėsi Lietuvoje, Vilniuje vykusioje "Dainų Šventėje”. Jį sužavėjo lietuviškos dainos ir chorų meistriškumas. Jis sako:

„„Muzika neturi sienų ir aš tuo įsitikinau, kai paprašytas mano draugas išvertė dainą „Mano kraštas" į japonų kalbą. Šios dainos žodžiai, meilė gamtai buvo ir yra aktualūs japonams. Todėl nusprendžiau susisiekti su Gyčiu Paškevičiumi, gauti leidimą ir įrašyti šią dainą japonų ir lietuvių kalbomis", - sako Akihito Kinashi. Tolimos kultūros atstovas atvirai pasakoja, kad po didžiosios Japonijos nelaimės jis visada jautė ir norėjo nuveikti ką nors gera savo šaliai.

Žinodamas, kad tokią sunkią akimirką muzika gali paliesti širdį ir padėti, 2016-aisiais jis nusprendė įrašyti folklorinių dainų albumą, o gautus pinigus paaukoti Japonijos miškų gaivinimui. „Choras - tai galinga muzikos jėga. Choras gali pakeisti mąstymą, o jo dainuojami kūriniai neša ramybę, suteikia stiprybės. Pabuvęs Lietuvoje ir pamilęs šią šalį bei jos kultūrą, norėjau jos dalelę parvežti į Japoniją, todėl su choru sudainavome dainą „Mano kraštas")

Koncertų Japonijoje metu, lietuviška daina sužavėjo ir palietė japonų širdis. Atlikdami savo dainas Lietuvoje, "Mitama"choristai tikisi pasitelkdami muziką nutiesti tiltą tarp Lietuvos ir Japonijos. Choras lietuviškai atliks G. Paškevičiaus dainą „Mano kraštas" (dainos žodžiai Erikos Drungytės) ir japoniškas "Minyo" dainas. Taip pat, bus rodomas "Miko Mai” tradicinis japoniškas šokis.

Vieta: Japoniškas sodas su šaltiniu SEI SHIN En (šalia Kosciuškos 26 ir Sluškų 7 namų).
Lauksime apsilankant,
 
Pagarbiai,
 
Japoniško sodo SEI SHIN En
Administratorė
Marija Šimanskaitė
 
Tel. 8 6 7715588
www.seishinen.lt (šiuo metu kuriamas)
www.facebook.com/japsodas
 
 

 
 
Bendrinti